Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Інженерному інституті обговорили здобутки та перспективи міжнародної співпраці ЗНУ з провідними університетами Східної і Центральної Європи

Минулий 2019-2020-й навчальний рік виявився дуже насиченим подіями в руслі міжнародної співпраці з провідними університетами Словацької Республіки і Республіки Польща. Про це 23 жовтня на засіданні науково-технічної ради Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) доповідали заступниця директора з наукової роботи інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Каріна Бєлоконь та завідувачка кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів інституту професорка Наталія Метеленко.

Команда науковців інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ (Ганна Макушинська, Наталія Метеленко, Ірина Сіліна, Олена Яришко) реалізували перший етап Міжнародного проєкту наукової та освітньої діяльності, результатами якого є: участь 18 березня 2019 року в ІІ Міжнародному науково-практичному семінарі «Економічні, соціальні та інформаційні аспекти європейських інтеграційних процесів» (м. Нітра, Словацька Республіка); участь 19 березня того ж року у круглому столі «Сучасні тенденції розвитку системи підготовки наукових кадрів» (м. Нітра, Словацька Республіка.

За результатами роботи підписали протокол намірів про співпрацю. Наші науковці стали організаторами та активними учасниками  круглого столу за участі міжнародних партнерів «ЗНУ – Україна – Європа: можливості і перспективи інтеграції в єдиний освітній простір» 31 травня в Запоріжжі. Варто додати, що наступним кроком реалізації проєкту єдиного освітнього простору стала участь 3 жовтня 2019 року команди інженерного навчально-наукового інституту у круглому столі «Питання створення єдиного освітньо-наукового простору навколо країн Вишеградської групи» (м. Нітра, Словацька Республіка). Результатом цієї зустрічі з колегами стало підписання меморандуму про співпрацю з Сільськогосподарським університетом в Нітрі (17.10.2019 р.).

Взяли участь науковці інженерного інституту й у роботі засідання круглого столу «Можливості нового етапу співробітництва університетів із питань реалізації програм 2Д, програм Erasmus+» у м. Катовіце в Польщі. Засідання відбувалося у Вищій школі управління охороною праці, а результатом роботи став Меморандум про співпрацю. Концепції комплексної співпраці ЗНУ та UJD (навчання за програмами 2Д на гуманітарних, економічних та інженерних спеціальностях за участю викладачів кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів був присвячений науково-методичний семінар.

Вагомим здобутком стали стажування студентів та викладачів за програмами Erazmus+, NAWA та інших, а також співпраця в наукових фахових виданнях та сумісна участь у Міжнародних наукових конференціях. Вони відбувалися в Республіці Польща, у Гуманістично-Природничому університет ім. Яна Длугоша в Ченстохові (UJD) у жовтні 2019 року. Жовтнева панельна дискусія «Досвід Польщі у галузі державного управління та місцевого самоврядування» (м. Варшава, Канцелярія Президента, Сенат Республіки Польща) теж не залишилася поза участі наших науковців.

Наприкінці 2019 року провели міжнародну науково-практичну конференцію (Internet-конференція) «Вплив цифрової освіти на розвиток людського капіталу». У результаті її роботи створений електронний збірник тез, із яким можна ознайомитися на сайті ЗНУ. Наступний, 2020-й, рік виявився більш складним для реалізації намірів команди кафедри, але вже під час адаптивного карантину в травні 2020-го року відбулася ювілейна Міжнародна науково-практична конференція «Економіка та менеджмент у період цифрової трансформації бізнесу, суспільства і держави», за результатами її роботи підготовлено електронний збірник тез, який також розміщений на сайті ЗНУ.

Отже, на першому етапі цього масштабного проєкту в освітню та наукову діяльність вже впроваджено: програму академічної мобільності, у якій взяли участь 16 студентів 2–4 курсів інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ, програму міжнародного стажування викладачів кафедр інституту (а це 17 осіб) за темою «Забезпечення якості освіти у закладах вищої освіти», а також – програму 2Д на освітньому рівні магістр (залучені 19 осіб). Уже зараз і в наступному 2021-му році ми плануємо реалізувати другий етап проєкту, а це підготовка програми 2Д на освітньому рівні бакалавр; інтеграція інженерних спеціальностей до підготовки магістрів за економіко-управлінськими напрямами інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ. Плануються розширення програми академічної мобільності студентів всіх спеціальностей інституту, підготовка у травні 2021 року колективної монографії за участю науковців з партнерських університетів Республіки Польща тощо.

Інженерний навчально-науковий інститут

Кафедра інформаційної економіки, підприємництва та фінансів