Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології відбулась онлайн-конференція для вчителів іноземних мов

29.10.2020 12:50 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології співпраця зі школами онлайн-семінар

Жовтень вже традиційно став місяцем для проведення методичних заходів на факультеті іноземної філології ЗНУ(ZNU, Zaporizhzhia National University). Такою подією став і семінар-практикум для вчителів іноземних мов Запоріжжя. 27 жовтня відбулася вже 29 зустріч колег, шкільних вчителів і викладачів факультету іноземної філології в рамках семінару-практикуму «Іноземна мова дистанційно: особливості викладання в режимі онлайн».

Такі зустрічі проводяться у співпраці з науково-методичним центром департаменту освіти і науки Запорізької міської ради. Цього року семінар також увійшов до заходів національного проекту Erasmus+ KA2 «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України», у якому наш виш бере активну участь.

Основна мета зустрічі – вдосконалення мовно-комунікативної та інформаційно-цифрової компетентностей. Заняття проводились у форматі Zoom-конференції для вчителів англійської та німецької мов. Учасники семінару були залучені до занять, які проводили викладачі ФІФ:

- «онлайн- інструменти для навчання англійської мови як іноземної: інтерактивні дошки, інструменти опитування, оцінювання та зворотного зв’язку». Під час заходу обговорили питання викладання англійської мови з використанням інтерактивних дошок і популярних систем зворотного зв’язку. Учасники отримали навички дистанційної роботи для оптимізації проведення занять (модератори - Світлана Запольських, Марина Залужна, к. філол. н., доценти);

- «заняття CLIL: практичні заходи для керівництва розумінням та зосередженням уваги на мові». Центральним предметом обговорення стало питання про органічне поєднання фахових знань, предметно-мовних та загальномовних компетенцій. Це і є метою методики CLIL (Content and Language Integrated Learning) — предметно-мовного інтегрованого навчання. Майстер-клас мав на меті допомогти вчителям збалансувати роботу над зазначеними видами компетенцій на занятті (модератор - Наталя Надточій, к.пед.н., доцент);

- «впровадження методики CLIL в процес навчання теоретичних дисциплін». Доповідачка представила власний досвід щодо запровадження й застосування елементів CLIL у процесі викладання курсу  «Вступ до мовознавства» студентам ФІФ (модератор - Ірина Андрєєва, к.філ.н., доцент);

- «розвиток лексичних навичок за допомогою дегітальних засобів». Обговорили проблему сучасного креативного підходу до вивчення іноземних мов. Використання різноманітних цифрових медіа допоможе зробити онлайн навчання більш різноманітним та полегшити роботу викладача. Розглянули програми, які сприяють розвитку лексичної компетенції (модератор - Ольга Ріхтер, викладач).

Обговорення таких питань є дуже актуальними в період карантинних обмежень. Тому учасники заходу (а це – понад 120 вчителів іноземних мов нашого місті) подякували організаторам Галині Морошкіній, декану факультету іноземної філології, Ользі Каніболоцькій, керівнику методичних семінарів на ФІФ, та Світлані Запольських, координатору проекту Erasmus+ KA2 від ЗНУ. Колеги вчителі висловили побажання й надалі проводити такі методичні конференції в онлайн та оффлайн форматі.

Ганна Ваніна,

Факультет іноземної філології