Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ тривають заняття для майбутніх дизайнерів у форматі дистанційного навчання

На факультеті соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу) триває дистанційне навчання для студентів, зумовлене карантинними заходами. На сьогодні дистанційний освітній процес на факультеті активно й успішно реалізується, завдяки застосуванню сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Викладачі кафедри акторської майстерності та дизайну плідно підготувались до переведення навчання в дистанційну форму та зробили його не лише якісним, але й цікавим.

Зокрема, свою творчі та професійні художні навички студенти факультету соціальної педагогіки та психології, які опановують фах дизайнерів, демонструють під час практичних занять. Так, вони майстерно виконують скетчі, графічні малюнки олівцем, зображуючи пейзажні замальовки, прекрасну архітектуру старої частини міста, малюючи будівлі корпусів ЗНУ та інших споруд. Наприклад, робота студентки 2 курсу освітньої програми «Графічний дизайн» Вікторії Назаренко (викладач Катерина Тарлінська) дуже точно передає атмосферу і зовнішній вигляд території студмістечка і корпусів вишу. Загалом, територія університету надихає на живопис і студенти роблять дуже гарні і яскраві пленерні ескізи.

Також студенти-другокурсники практикуються у типографіці під час виконання лабораторних робіт онлайн під керівництвом викладача Миколи Потапенка. Наприклад, дуже креативною є робота – шрифтова композиція класу Антиква «Bodoni». Крім того, студенти – майбутні графічні дизайнери під керівництвом викладачів Анни Виноградової, Вероніки Сілогаєвої та інших фахівців опановують найновіші професійні дизайнерські програми й онлайн-додатки для створення та редагування зображень та web-дизайну.

На спеціальних вибіркових дисциплінах студенти не тільки вивчають особливості дизайну і виготовлення друкованої поліграфічної продукції, але й створюють власні творчі доробки під час виконання дистанційних лабораторних робіт. Крім того, для студентів проводять продуктивні консультації онлайн, застосовуючи індивідуальний підхід, методичні рекомендації в Moodle, листування й голосові повідомлення у Телеграм, відеоконференції в Zoom, робочі посилання на необхідний під час роботи мультимедійний контент тощо.

Треба відзначити, що в рамках дистанційного формату навчання на 4 курсі освітньої програми «Графічний дизайн» стартувала робота над дипломними проєктами та успішно проходить найвідповідальніший момент вибору студентами наукового керівника й теми. Зокрема, керівники цьогорічних бакалаврських кваліфікаційних робіт підготували відео-візитівку фрагменту онлайн жвавої наукової дискусії щодо дипломування. Вони також висловлюють побажання студентам і їхнім науковим керівникам втілити у життя всі цікаві та креативні ідеї щодо тематики кваліфікаційних робіт, візуалізації графічних проєктів і процедури захисту. Тож активна дистанційна робота на факультеті триває, надихаючи на нові досягнення.