Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики відбувся майстер-клас із написання театральної рецензії

30.10.2020 15:18 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес майстер-клас

Карантинні обмеження не стали на заваді проведення цікавих зустрічей студентів ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) із представниками мистецької та журналістської спільноти Запоріжжя, а використання технологій дистанційного навчання на факультеті журналістики відкрило нові форми та можливості отримання нових знань. У рамках дисципліни «Парадигми культури в медійній галузі» доцентка кафедри теорії комунікації, реклами та зв’язків із громадськістю Тетяна Іванюха влаштувала онлайн-зустріч із театрознавицею, драматургинею, головою громадської організації «Forum-Art» Наталією Ігнатьєвою.

На майстер-класі спікерка розповіла про головні вимоги написання рецензії, про важливість розуміння спектаклю до найменших дрібниць, а також вміння правильно подавати свої думки, не забуваючи про рівень мовної грамотності. Пані Наталія наголосила, що «…важливо мати досвід роботи, аби писати якісною та зрозумілою мовою для читача, а також вміти поєднувати суб’єктивність з достовірністю. Якщо журналіст дотримується журналістських стандартів, то театральний критик, у свою чергу, звертає увагу на театральну термінологію, процес та історію театру...».

Наталія Ігнатьєва вже не вперше ділиться безцінними знаннями й досвідом зі студентами-журналістами, адже кілька років поспіль представники факультету беруть участь у конкурсі рецензій, що проводиться ГО «Forum-Art». Цього разу, незважаючи на дистанційну форму, спілкування було жвавим і насиченим, студенти із захопленням слухали та занотовували поради театрознавиці, а також брали участь в обговоренні різноманітних питань, зокрема, щодо власного досвіду і творчого шляху пані Наталії, важливість «глядацького досвіду» журналіста, оформлення театральних афіш, особливостей взаємодії з театральною спільнотою театральних критиків і рецензентів тощо. Також у студентів була можливість ознайомитися з роботами  відомих театрознавців та порівняти театральну рецензію з іншими журналістськими жанрами. Лекція була дуже цікавою, тож сподіваємось на подальшу співпрацю.

Ось що розповідають про свої враження від участі в заході студенти факультету журналістики:

Дмитро Шишков: «Лекція була дуже цікавою. Особливо сподобалося слухати про сучасне становище театральної критики. Загалом такі майстер-класи “з перших вуст” від людей, які працюють за своїм фахом і діляться досвідом, – чудова ідея».

Крістіна Никоненко: «Під час заняття я дізналася багато нового від Наталії Ігнатьєвої, а саме, як правильно писати рецензії. Гостя дуже цікаво та доступно розповідала про це, хотілося б щоб таких майстер-класів було більше».

Валерія Леньова,

студентка факультету журналістики