Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ продовжують втілювати в життя важливу екологічну й профорієнтаційну акцію «Збережи ДНК нації (Дуби-нащадки козацтва)»

04.11.2020 10:31 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування РОНІК співпраця зі школами акція Збережи ДНК нації

Днями більше ніж десять закладів освіти Запоріжжя долучилися до акції «Збережи ДНК нації (Дуби-нащадки козацтва)», яка поєднує екологічний, патріотичний і профорієнтаційний складники й проходить за всебічної підтримки ректора Миколи Фролова та проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури. Ще минулого навчального року її започаткували представники біологічного факультету за активного сприяння співробітників відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

У рамках проведення цієї акції заступник декана з профорієнтаційної роботи біологічного факультету Валерій Горбань разом із заступницею декана факультету журналістики з наукової роботи, начальницею Регіонального освітньо-наукового інноваційного комплексу, що діє на базі ЗНУ Вікторією Ковпак надали саджанці, які виросли з жолудів легендарного Запорізького дуба на Верхній Хортиці.

Це стало можливим завдяки зусиллям завідувача кафедри загальної та прикладної екології і зоології, професора Олександра Рильського.

Варто наголосити, що висадка дубків має не тільки екологічну й естетичну мету, а й навчальну: біля кожного саджанця розмістили спеціальні таблички з QR-кодами, у яких знаходиться інформація про сам дуб, а також – історія біологічного факультету та ЗНУ загалом. Тож це має важливе профорієнтаційне значення. За цей рік участь в акції взяли 31 заклад сердньої ланки освіти: ЗОШ №№ 58, 72, 78, 94, Класичний ліцей, Логос, 37, 11, Академічний ліцей, Реал, Козацький ліцей, 100, 89, 69, 80, 88, 103, 8, 109, 104, 42, 6, 34, 60, 93, 101, 7, 5, Технічний ліцей, 46, 47, 75.

Зокрема, 3 листопада участь в екологічній акції «Збережи ДНК (Дуби-нащадки козацтва) нації» взяли заклади освіти Олександрівського: ЗОШ №5, Запорізький технічний ліцей – та Заводського: гімназія №46, гімназія №47, ЗОШ №75 – районів!

Акція буде продовжуватися й надалі, аби ще більше шкіл змогли зберегти на власних подвір'ях нащадків 700-літнього Запорізького дуба. У найближчих планах організаторів - висадка дубків у ЗОШ №№ 23, 38, 55, 63, 68 і 77.