Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм доцента кафедри фундаментальної математики Юрія Стрєляєва

09.11.2020 14:32 Все Головні новини Факультети Математичний ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет ювілей привітання

Днями своє 55-річчя відсвяткував відомий науковець і мудрий педагог, який багато років присвятив розвитку Запорізького національного університету ZNU, Zaporizhzhia National University), – доцент кафедри фундаментальної математики Юрій Стрєляєв.

Одразу після здобуття вищої освіти за спеціальністю «Механіка» в 1991 р. Юрій Михайлович влаштувався на роботу до Запорізького державного університет на посаду асистента кафедри математичного аналізу. Із 2006 року він – старший викладач цієї кафедри. Водночас він працює над кандидатською дисертацією «Розв’язання інтегральних рівнянь методом скінченних елементів в задачах в’язкої пружності», яку захистив у 2017 році за спеціальністю «Механіка де формівного твердого тіла». Незабаром йому було присвоєно науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук. Із 2019 року Юрій Стрєляєв обіймає посаду доцента кафедри фундаментальної математики.

Увесь цей час Юрій Стрєляєв працює в галузі математичного аналізу, зокрема займається дослідженням граничних функцій, неперервності, розв’язанням окремих економічних задач тощо. Одноосібно або у співавторстві науковець публікує статті, навчально-методичну літературу. Він здійснює розробку програмних комплексів, викладає для студентів математичних та фізичних спеціальностей базові дисципліни, такі як «Математичний аналіз», «Основи векторного і тензорного аналізу», «Інтегральні рівняння» тощо, а також курси з вищої математики – для студентів різних спеціальностей біологічного профілю. Юрій Михайлович керує практикою, а також курсовими та кваліфікаційними роботами студентів спеціальності «Математика».

Шановний ювіляр постійно розвивається як фахівець, підвищує власну кваліфікацію та педагогічну майстерність, що відповідає сучасним вимогам вищої школи. Тому заняття, що проводить Юрій Стрєляєв, завжди цікаві для молодих фахівців, адже проходять на високому методичному та науковому рівні із використанням різноманітних прийомів активізації роботи студентів. Сам викладач і студенти факультету під його керівництвом беруть активну участь у заходах, що їх проводить математичний факультет та ЗНУ загалом.

Колеги й студенти добре знають й поважають Юрія Михайловича як висококваліфікованого фахівця, який повсякчас виявляє свою твору ініціативу, відповідально й сумлінно ставиться до виконуваної ним роботи. У цей урочистий день, шановний ювіляре, від імені колективу ЗНУ прийміть щирі вітання й побажання зберегти Вашу енергійність, життєлюбність та завзяття в професійній діяльності та особистому житті на довгі роки!