Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На ФСУ відбулася онлайн-зустріч із представниками Міжнародного кримінологічного дослідницького центру

Дванадцятого листопада на кафедрі соціології факультету соціології та управління ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася перша зустріч у рамках започаткованого д. філос. н., професором Максимом Лепським проєкту «Кримінологічне Review». У заході взяли участь представники кафедри соціології ФСУ ЗНУ та Міжнародного кримінологічного дослідницького центру, під керівництвом академіка УАН Олега Мальцева, при підтримці проєкту «Team Europe, Команди Євроквіз».

До онлайн-зустрічі Zoom приєдналися понад 30 слухачів, серед яких – декан факультету соціології та управління, к. філос. н Тетяна Бірюкова, завідувач кафедри соціології, д. філос. н. Володимир Скворець, а також – науково-педагогічні працівники кафедри соціології та здобувачі першого та другого (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 054 «Соціологія медіації і кримінології».

Спікером першої зустрічі проєкту «Кримінологічне Review» виступила аналітик Незалежного аналітично-адвокаційного центру «Європа без бар’єрів» Катерина Кульчицька. Катерина – провідний фахівкць із питань євроінтеграційних процесів, візової та міграційної політики, управління кордонами.

Основними питаннями зустрічі, які викликали неабиякий інтерес серед його учасників, були: питання безпеки українських кордонів, криміналізації контрабанди в Україні, торгівля людьми та проблеми неврегульованої міграції. Особливу зацікавленість присутніх викликав аналіз результатів кількісних та якісних соціологічних досліджень, які були реалізовані Центром «Європа без бар’єрів» у 2018-2019 рр.

Результати досліджень звертають увагу фахової спільноти на гострі питання безпеки кордону, а саме: на перевантаженість кордону, комплекс інфраструктурних проблем пунктів пропуску, корупцію та корупційні схеми перетину кордону, розробки стратегії зменшення незаконної торгівлі людьми й товарами та попередження появи осіб без громадянства.

Науковці кафедри соціології та здобувачі першого та другого (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 054 «Соціологія медіації і кримінології» отримали можливість взяти участь у дискусії щодо пропозицій реформи у галузі управління міграцією і кордонами, які є ключовими для співпраці України та ЄС.

Колектив кафедри щиро дякує Центру «Європа без бар’єрів» та особисто Катерині Кульчицькій за ґрунтовний аналіз та цікаву дискусію з поставлених питань. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю в організації та проведенні теоретичних та прикладних соціологічних досліджень заради підготовки висококваліфікованих спеціалістів соціології медіації та кримінології на кафедрі соціології Запорізького національного університету.