Стара версія
Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели XII Міжнародну наукову конференцію «Іноземна філологія у ХХІ столітті» в режимі онлайн

16.11.2020 12:02 Все Головні новини Факультети Іноземної філології ZNU Zaporizhzhia National University факультет іноземної філології наукова діяльність міжнародна діяльність конференція

Реалії сьогодення мотивують наукову спільноту шукати нові та нестандартні способи продовжувати поважну традицію зустрічей на конференціях, щоб поділитися новітніми науковими здобутками, вивчити досвід провідних вчених, обмінятись думками у вирішенні проблем сучасної науки. Нещодавно на факультеті іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася XII Міжнародна наукова конференція «Іноземна філологія у ХХІ столітті» у новому форматі онлайн, до якої долучились представники наукової спільноти вишу та провідних учених вітчизняних і закордонних університетів.

На початку пленарного засідання проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук від імені ректорату привітав усіх присутніх та висловив сподівання на плідну роботу. Головним побажанням стало продовжувати такі зустрічі в новому дистанційному форматі, зміцнюючи наукові та творчі зв’язки між науковцями, закладами освіти й між країнами.

Із привітанням до учасників конференції звернулась декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна. Вона підкреслила важливість того факту, що, незважаючи на виклики сьогодення, конференція не припиняє своєї роботи. Декан наголосила на необхідності таких зібрань для вітчизняної філологічної науки, подякувавши колегам за участь у щорічних конференціях, а також висловила сподівання на подальшу співпрацю.

Пленарне засідання розпочалося з виступу доктора філологічних наук, професора університету Любляни (Словенія) Боштіана Марко Турка з доповіддю «Поль Клодель та інтелектуальне середовище у Франції наприкінці XIX століття» (Paul Claudel and the intellectual milieu in France at the end of the 19th century). Він розповів про особливості світосприйняття, орієнтири та мотиви творчості, які сповідував Поль Клодель, про моральні цінності та проблеми, котрі превалювали у французькому суспільстві в 19 сторіччі та як вони перекликаються із сучасною ситуацією в Європі.

Доктор філософії, професор габілітований Гамбурзького університету та Київського університету ім. Бориса Грінченка Сальваторе Дель Гаудіо представив огляд сучасних порівняльно-типологічних студій. Зокрема, професор наголосив, що розвідки українсько-італійських мовних контактів є нечисленними, що створює необхідність досліджувати вживання італізмів в сучасній українській мові. На переконання науковця, з’ясування шляхів формування лексичного складу будь-якої мови – важливе завдання для розуміння процесу її розвитку, особливо з погляду історико-культурних контактів з іншими народами та мовами.

Із величезною увагою учасники конференції ознайомилися з доповіддю доктора філологічних наук, доцента кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Запорізького національного університету Олександра Шевченка на тему «Семантична структура слова як відкрита система», в рамках якої Олександр Іванович пояснив термін “лінгвістична змінна”, розповів про “стихійність” мовного знаку, можливість залучення методу нечіткої логіки до аналізу знаків, а також про нову галузь лінгвістики – телеологічну лінгвосеміотику.

Докторка філологічних наук, професорка, завідувачка кафедри романської філології та порівняльно-типологічного мовознавства Київського університету ім. Бориса Грінченка Русудан Махачашвілі презентувала доповідь «Виклики сучасної цифрової лінгвістики та лексикографії», яка була особливо близька молодим науковцям, життя яких тісно пов’язане з технологіями та соціальними мережами. Були розглянуті та проілюстровані алгоритми обробки текстів у цифрових технологіях. Доповідачка підкреслила роль інноваційних одиниць у збагаченні словникового складу англійської мови останніх десятиліть та необхідність здійснення комплексного аналізу їх структурно-семантичних характеристик.

Підбиваючи підсумки конференції, ведуча конференції, завідувачка кафедри англійської філології, доктор філологічних наук, професор Єнікєєва Санія Маратівна підкреслила, що новий формат конференції вдало реалізували. Захід провели на високому професійному рівні і в доброзичливій атмосфері, а також наголосила на важливості проведення подібних наукових форумів для знайомства молодих дослідників із здобутками провідних лінгвістів й окреслення перспектив розвитку сучасної філології.