Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Серед переможців Обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки – 9 представників ЗНУ

17.11.2020 14:10 Все Головні новини Факультети ZNU Zaporizhzhia National University студентська наука перемога Обласний конкурс для обдарованої молоді в галузі науки

Шістнадцятого листопада в режимі онлайн відбулося підбиття підсумків і церемонія нагородження переможців Обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки, який проводиться Управлінням молоді, фізичної культури та спорту Запорізької обласної державної адміністрації. Традиційно щороку серед кращих молодих науковців року відзначають представників Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Цього року в категорії «студенти» нагородили 6 представників ЗНУ, а в категорії «молоді науковці» – 3 осіб. Їхні наукові керівники відзначені Почесними грамотами Запорізької обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, що основна мета та завдання цього конкурсу – підтримка обдарованої молоді, розкриття її здібностей, сприяння розвитку науково-дослідницького інтересу до проблем розвитку Запорізького регіону.

Обласний конкурс для обдарованої молоді у галузі науки проводиться відповідно до наказу Управління молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації від 18 вересня 2017 року № 481 «Про проведення обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки», зареєстровано в головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області від 20 вересня 2017 року за № 63/1859.

У 2020 році до Управління молоді, фізичної культури та спорту Запорізької облдержадміністрації було подано 100 наукових робіт від студентів закладів вищої освіти, молодих вчених та молодих спеціалістів промислових підприємств та організацій Запорізької області в 16 номінаціях: «фізико-математичні науки», «біологічні, хімічні, екологічні науки», «географічні та геологічні науки», «технічні науки», «сільськогосподарські науки», «історичні та культурологічні науки», «економічні науки», «філософські та соціологічні науки», «філологічні науки», «юридичні науки», «педагогічні та психологічні науки», «медичні та фармацевтичні науки», «мистецтвознавство, архітектура та дизайн», «державне управління та політичні науки», «фізичне виховання та спорт» і «менеджмент управління».

За результатами розгляду та оцінювання наукових робіт членами конкурсної комісії визначено переможців, які отримують грамоти обласної державної адміністрації та сертифікат на отримання премії. Фонд на отримання премій складає 22 тис. грн. Кошти будуть перераховані на власні банківські картки переможців.

Зі словами привітання до обдарованої молоді звернувся заступник голови Запорізької облдержадміністрації (стажування) Олександр Свистун:

‒ Титанічна праця, розвиток науки і завзятість ‑ ось майбутнє Запорізького регіону. Знання не повинні у нас лежати мертвим вантажем, потрібно постійне прагнення, вдосконалення і накопичення. Саме тому ми завжди підтримуємо молодь і створюємо необхідні умови для участі у різноманітних проєктах, акціях та науково-дослідних роботах. Обласний конкурс є саме тією платформою, яка надає можливість нашій молоді випробувати себе в різноманітній діяльності, застосувати на практиці отримані знання. Я вітаю переможців Запорізького обласного конкурсу для обдарованої молоді. Бажаю вам успіхів, наукових досягнень і вірю, що в недалекому майбутньому ви впевнено заявите про себе на світовій арені.

Цього року від Запорізького національного університету на участь у конкурсі подали 26 робіт. Серед них 9 робіт були відзначені як переможці у своїх номінаціях (6 у категорії «студенти» та 3 – у категорії «молоді науковці»). У номінації «Філософські та соціологічні науки» у категорії «студенти» кращою стала Валерія Гончарова (науковий керівник – Максим Лепський), у категорії «молоді науковці» – Вікторія Ковпак. У номінації «біологічні, хімічні, екологічні науки» у категорії «молоді науковці» – Олена Клімова. У номінації «філологічні науки» в категорії «студенти» – Олександр Смирнов (науковий керівник – Валентина Ніколаєнко), У категорії «юридичні науки» в категорії «студенти» – Дарина Куліченко (науковий керівник – Тетяна Коломоєць), а в категорії «молоді науковці» – Дмитро Болобан (науковий керівник – Тетяна Коломоєць). У номінації «педагогічні та психологічні науки» в категорії «студенти» – Катерина Світла (науковий керівник – Наталія Губа). У номінації «мистецтвознавство, архітектура та дизайн» – Євгенія Косьмина (науковий керівник – Галина Локарєва). У номінації «державне управління та політичні науки» в категорії «студенти» – Максим Бодня (науковий керівник – Лілія Хорішко).

Колектив ЗНУ вітає переможців – студентів-науковців і молодих вчених і їхніх наукових керівників – із блискучою перемогою. Усі ви – гордість університету, ви прославляєте альма-матер своїми талантами й невтомною працею. Від усього серця зичимо вам нових здобутків і впевненого руху до підкорення чергових наукових висот!