Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму вітає із 55-річчям доцента Дмитра Сердюка!

Колектив факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму вітає із 55-річчям доцента Дмитра Сердюка!

Колектив факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму вітає із 55-річчям доцента Дмитра Сердюка!
18.11.2020 09:26 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та туризму ювілей привітання

Вісімнадцятого листопада доцент кафедри фізичної культури і спорту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Дмитро Сердюк святкує 55-річний день народження. Уже двадцять років своєї невтомної праці він присвятив рідному університету та підготовці спортивних кадрів для країни. До речі, шановний ювіляр свого часу здобув вищу освіту саме в ЗНУ (тоді – Запорізькому державному університеті), а згодом повернувся туди вже як досвідчений викладач із чималим практичним досвідом участі в спортивних змаганнях із гандболу.

Дмитро Георгійович – майстер спорту СРСР (1989), майстер спорту України (1995). Він тривалий час грав у складі збірних команд СРСР та України з гандболу. У 1992-1998 рр. він також входив до складу провідних гандбольних клубів Угорщини, був визнаний «Кращим гравцем Чемпіонату Угорщини» (1993, 1994), «Кращим іноземним гравцем, який брав участь у Чемпіонаті Угорщини» (1995, 1996). У 1999-2000 роках був учасником команд провідних клубів Чехії, де неодноразово визнавався кращим гравцем матчу. Зокрема, виступаючи у складі команди «Фрідек Містек», став срібним призером Чемпіонату Чехії (2000).

У 1993 році Дмитро Сердюк закінчив навчання в Запорізькому державному університеті за спеціальністю «Фізична культура». У 2001 року розпочав викладати в університеті на кафедрі фізичного виховання, з 2004 року – обіймав посаду старшого викладача кафедри фізичної культури і спорту ЗНУ, наразі є доцентом цієї кафедри.

Паралельно із цим Дмитро Георгійович працював тренером чоловічої команди з гандболу «ЗНТУ-ЗАБ» (Запоріжжя, 2009-2012 рр.), яка за цей час двічі ставала переможцем Чемпіонату України у вищій лігі. Із 2013 році він – тренер аматорської чоловічої гандбольної команди «Запоріжалюмінбуд», яка була активним учасником відкритих чемпіонатів Запорізької області та м. Запоріжжя.

Починаючи з 2009 року, Дмитро Сердюк сам бере активну участь у ветеранському гандбольному русі. У 2016 році у складі збірної команди України він став переможцем Чемпіонату Європи, також є багаторазовим призером Чемпіонатів Європи з гандболу серед ветеранів (бронзовий призер – Словенія, 2012; Італія, 2013; срібний призер – Франція, м. Ніцца, 2015). Як срібний призер із гандбольних ігор серед ветеранів за успішний виступ на Європейських іграх майстрів у 2015 році Дмитро Георгійович отримав подяку Міністерства молоді та спорту України – за його вагомий внесок у розвиток і популяризацію гандболу в Україні та пропаганду здорового способу життя.

Доцент Дмитро Сердюк й сьогодні продовжує активно виступати у складі ветеранських гандбольних команд. Торік у складі збірної команди «ODESSA» (Україна) став переможцем Європейських ігор майстрів (ІV EMG) із гандболу, що проходили в італійському місті Туріні. Варто зазначити, що гравці команди «ODESSA», зокрема й Дмитро Георгійович, виграють четвертий рік поспіль змагання європейського рівня. Європейська федерація гандболу (EHF) занесла досягнення українських спортсменів у Книгу Рекордів.

Дмитро Сердюк вдало поєднує спортивну практику, викладацьку діяльність і наукову роботу. Зокрема, результати своїх напрацювань він виклав у більш ніж 50 наукових працях, які входять до наукометричної бази Google scholar. Випустив навчально-методичний посібник «Спортивні ігри (гандбол)», розробляє методичні рекомендації для студентів факультету фізичного виховання спеціальностей «Фізичне виховання» та «Спорт». У співавторстві із колегами створена була «Комп’ютерна програма для визначення координаційних здібностей в гандболі (КПрВКЗГ)», що отримала свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір. Окрім іншого, шановний ювіляр продовжує керувати науково-дослідною роботою студентів факультету, разом ними в співавторстві опубліковані 2 статті у фахових виданнях, а ще його вихованці – постійні учасники наукових конференцій та інших заходів.

Сьогодні Дмитро Георгійович продовжує викладати й тренувати спортсменів на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ: читає для студентів курс «Гандбол з методиками викладання», а також дисципліни за вибором «Міні-футбол», «Пляжний волейбол».

Колектив ЗНУ, зокрема факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, пишається досягненнями Дмитра Георгійовича як активної, талановитої особистості, яка завжди є взірцем для колег і студентської молоді, надихає оточуючих розвиватися й рухатися уперед. Дозвольте у день вашого ювілею, шановний  колего, щиросердно привітати Вас із цією визначною подією і побажати Вам багато щастя і добра! Хай негаразди завжди обминають Ваш дім, аби й надалі Ви невпинно рухались вперед, успіхів й визначних досягнень Вам у роботі, творчого натхнення на кожен день!

 

Схожі новини