Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Літопис» знайомить із випускниками філологічного факультету ЗНУ

Проєкт «Літопис» знайомить із випускниками філологічного факультету ЗНУ

18.11.2020 13:43 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет випускники проєкт Літопис

Філологічний факультет – один із найдавніших факультетів ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Його 90-річна історія є органічною частиною історії нашого вишу. За тривалий час його існування випускники факультету успішно зреалізувалися в різних професійних галузях. Тож у межах проєкту «Літопис», що представляє філологічний факультет ЗНУ, представники університетської спільноти, а також усі охочі, можуть познайомитись із його випускниками. А у нинішніх студентів-філологів є змога дати собі відповідь на запитання «Ким я буду після закінчення філологічного факультету?» та дізнатися, як і де можна реалізувати свій творчий і професійний потенціал після закінчення навчання на філологічному факультеті.

Зокрема, на факультетській сторінці у Facebook, web-сторінці студентської ради факультету в соцмережі Instagram можна ознайомитись із професійними і творчими здобутками, життєвим шляхом випускників цього факультету. Проєкт, який стартував у вересні цього року, триває, тож на сьогодні філологи пропонують знайомство із Петром Білоусенком – доктором філологічних наук, професором, провідним науковим співробітником Інституту української мови НАН України, відділу історії української мови та ономастики; Тетяною Гребенюк – докторкою філологічних наук, професоркою кафедри культурології та українознавства Запорізького державного медичного університету; Іриною Павленко – докторкою філологічних наук професоркою, завідувачкою кафедри слов’янської філології; Вікторією Погребною – професоркою, завідувачкою кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка»; Вітою Березенко – докторкою наук із соціальних комунікацій, професоркою, завідувачкою кафедри теорії комунікації, реклами та зв'язків з громадськістю; Вікторією Ковпак – докторкою наук із соціальних комунікацій, професоркою кафедри теорії комунікацій, реклами і зв'язків із громадськістю, медіатренеркою Першої дитячої телешколи (м. Запоріжжя), організаторкою Першого табору медіаграмотності, проєкту ГО «Запоріжжя – місто можливостей» (2018). А також – зі Світланою Панченко, кандидаткою філологічних наук, доценткою кафедри журналістики НУ «Запорізька політехніка»; Михайлом Фоменком – українським педагогом, членом АПН України з 1995, міністром освіти України (1979–1990), завідувачем відділу освіти, культури, охорони здоров'я Кабінету Міністрів України з 1990 р.; Анатолієм Рекубрацьким – українським поетом, прозаїком, журналістом, членом Спілки письменників України; Павлом Вольвачем – випускником журналістського відділення філологічного факультету ЗНУ, членом Національної спілки письменників України, Українського ПЕН. Тут ви зможете познайомитись із Григорієм Жученком (1918–2011) – українським поетом, перекладачем, літературознавцем, професором Альбертського університету (Канада), автором підручників з української мови, який відомий широкому загалу як Яр Славутич; Любов Геньбою – письменницею, журналісткою, режисеркою, громадською діячкою; Петром Ребром (1932–2014) – українським поетом, прозаїком, драматургом, публіцистом, літературознавцем, гумористом і сатириком, перекладачем, журналістом, громадським і культурним діячем, який тривалий час був головою Запорізької обласної організації Національної спілки письменників України, керував науково-редакційним відділом серії книг «Реабілітовані історією», обіймав посаду голови правління Міжнародної асоціації гумористів і сатириків.

Детальніше про випускників філологічного факультету в  рамках  проєкту «Літопис» можна почитати за покликаннями: https://www.facebook.com/groups/305295373405221/user/100011652825260