Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Магістрантка ЗНУ Дарина Куліченко – переможниця Обласного конкурсу «Студент року» за номінацією «Студент – вчений року»

19.11.2020 09:45 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет обласний конкурс Студент року-2020 Студент – вчений року-2020

Конкурс «Студент року», що традиційно проводиться Запорізькою обласною державною адміністрацією, був започаткований 18 років тому. Цьогорічна урочиста церемонія нагородження його переможців відбулася в Міжнародний день студентів 17 листопада, але в online-форматі. Переможців конкурсу привітали голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Боговін, начальниця управління молоді, фізичної культури та спорту Наталія Власова та заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Свистун. Серед тих, хто став переможцем конкурсу, – магістрантка першого року навчання юридичного факультету Запорізького національного університету (Zaporizhzhia National University) Дарина Куліченко. Дівчина отримала звання «Студент – вчений 2020 року».

Кожен заклад освіти Запорізької області підготував на розгляд конкурсної комісії характеристику учасника, а самі учасники – відеопрезентації «Моє портфоліо» із перерахуванням власних заслуг, нагород і результатів роботи, фотографій, які підтверджують їхні особливі досягнення у відповідній номінації. За результатами конкурсу переможці отримали грамоти Запорізької обласної державної адміністрації та грошові премії. До речі, у 2020 році преміальний фонд дорівнює 26 тис грн. Ці кошти будуть перераховані на власні банківські картки студентів-переможців.

Абсолютними рекордсменами за кількістю наданих наукових робіт у номінації «Студент-вчений року», підкреслив напередодні Олександр Свистун, стали Запорізький національний університет і Таврійський державний агротехнологічний університет ім. Дмитра Моторного. Вони надали на розгляд журі по 62 наукових роботи юних вчених. За звання кращого вченого-2020 серед молоді Запорізького краю боролися 68 учасників, але кращою названо нашу Дарину Куліченко, яка й стала переможцем цієї номінації.

Дарина не вперше бере участь у конкурсі, випробуючи свої сили в різних номінаціях, набираючись нового досвіду. Із року в рік дівчина розширює межі своєї активної діяльності в найрізноманітніших напрямках. Серед її здобутків участь в якості експерта в роботі Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, робота помічником-консультантом депутата Запорізької міської ради. Дарина є членом робочої групи Верховної Ради України, а також Міністерства внутрішніх справ України тощо. Дівчина серйозно займається наукою, є учасницею та переможницею всеукраїнських конкурсів студентських робіт зі спеціальності «Право» й «Адміністративне право та процес; фінансове право; інформаційне право».

Згадуючи свій шлях до цьогорічного успіху, Дарина говорить: «Я мріяла стати Студентом року в якійсь номінації, але чіткого розуміння в якій, в мене не було. То намагалась стати патріотом року, то журналістом року, але вже з часом зрозуміла, що найбільша кількість відзнак у мене саме за наукову діяльність. А розвиватися в цьому напрямі мені допомагала мій керівник декан юридичного факультету Тетяна Олександрівна Коломоєць. Тоді, як кажуть, “зірки зійшлись” і я стала найщасливішою, бо мрія здійснилась! Перемога в цій номінації для мене – важливий показник того, що я на правильному шляху, за що я вдячна своєму керівнику в напрямку громадської діяльності – проректору з наукової роботи Геннадію Миколайовичу Васильчуку, який своїм прикладом впливає на мій життєвий шлях. Так, він був у конкурсній комісії, але при цьому від голосування щодо моєї кандидатури утримався, бо я працюю його помічником-консультантом як депутата».

Що ж до вражень дівчини від online-церемонії нагородження студентів-переможців обласного конкурсу, то Дарина висловилася так: «Спочатку я трішки сумувала через те, що церемонія нагородження цього року – дистанційна, бо завжди управління по роботі з молоддю, фізичної культури та спорту Запорізької обладміністрації організовує День студента дуже яскраво з фотозонами, червоними доріжками тощо. Але після online-церемонії від суму нічого не залишилось, бо чарівна атмосфера панувала навіть через екран монітору. Привітання, нагородження, демонстрація відеороликів – усе це створило святковий настрій та подарувало незабутні емоції!».

Вітаючи талановитих студентів із перемогою, голова Запорізької облдержадміністрації, підкреслив, що саме вони – це майбутнє України, майбутнє Запорізької області, і закликав молодь ніколи не зупинятися на досягнутому й пам’ятати, що все в їхніх руках: «Бажаю вам миру і добра, успіхів у навчанні, творчих та інтелектуальних звершень і міцного здоров’я!»

Колектив Запорізького національного університету приєднується до привітань і бажає своїм студентам вірити в себе, завжди йти вперед, примножуючи славу своєї alma mater!