Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету та факультету журналістики розпочали втілення в життя грантового проєкту з медіаграмотності

У 2019 році Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) став одним із десяти ЗВО – переможців конкурсного відбору, що отримали право взяти участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність». Проєкт, спрямований на формування навичок медіаграмотності та критичного сприйняття інформації в студентів, реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів в Україні (IREX in Ukraine) за підтримки посольства Великої Британії, посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Академії української преси.

Делегація Запорізького національного університету у складі викладачів чотирьох факультетів: журналістики, іноземної філології, історичного та філологічного – взяла участь в освітньому симпозіумі «Роль освіти в епоху дезінформації та технологічного прогресу» та тренінгах за методологією IREX, яка є базовою для інтеграції навичок критичного сприйняття в освітні навчальні програми та модулі підготовки студентів педагогічних спеціальностей – майбутніх учителів-предметників (Київ, жовтень 2019 р.), а потім була Зимова школа проєкту «Вивчай та розрізняй інфо-медійна грамотність – національне розгортання» (напрямок ЗВО) (січень 2020 р.). Усі ці заходи дозволили учасникам проєкту від ЗНУ «прокачати» навички медіграмотності, поекспериментувати з інструментами тімбілдінгу, отримати корисні візуалізації.

Команда викладачів кафедри української літератури (Ірина Бакаленко, Наталія Горбач, Юлія Курилова, Валентина Ніколаєнко, Олеся Слижук) та факультету журналістики (Юлія Любченко, Віктор Костюк, Катерина Сіріньок-Долгарьова, Олена Усманова) Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та Громадська організація «Стратегії і технології ефективного партнерства» в рамках грантової програми міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств Великої Британії та США в Україні у партнерстві з Міністерством освіти і науки України й Академією української преси, розпочинає власний проєкт «Медіаграмотність: застосовувати не можна відмовитись».

Учасниками проєкту стануть учнівська молодь та вчителі-предметники Широківської та Біленьківської територіальних об’єднаних громад Запорізької області.

Мета проєкту: формування інфомедійної грамотності учнівської молоді Широківської та Біленьківської об’єднаних територіальних громад; формування інфомедійної грамотності вчителів-предметників Широківської та Біленьківської об’єднаних територіальних громад та їх умінь інтегрувати ІМГ у процес викладання шкільних предметів засобами онлайн-інструментів.

Учасників проєкту в «Школі медіаграмотності» для школярів та онлайн-школі «Використання онлайн-інструментів у процесі формування інфомедійної грамотності» для вчителів-предметників очікують тренінги з інфомедійної грамотності, нові знання, нові можливості для розвитку, нові знайомства, конкурси і, звісно, призи.

Філологічний факультет