Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ відбулося засідання вченої ради

В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ відбулося засідання вченої ради

В інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ відбулося засідання вченої ради
20.11.2020 14:46 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут вчена рада освітній процес

Нещодавно в інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання вченої ради інституту. Цього разу воно пройшло в online-форматі за допомогою сервісу для проведення відео-конференцій Zoom. Захід проходив під керівництвом голови вченої ради інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Наталії Метеленко та заступника директора інституту з навчальної роботи Тетяни Шарапової.

Головними питаннями, розглянутими на засіданні, стали погодження складу та графіку роботи екзаменаційних комісій з атестації здобувачів ступеня вищої освіти «магістр» у грудні 2020 р.; затвердження переліку дисциплін за вибором; затвердження програм атестації здобувачів ступеня вищої освіти «бакалавр». Відбулося уточнення теми дисертаційної роботи старшого викладача кафедри теплоенергетики та гідроенергетики Аліни Єрофєєвої, а також затверджені зміни до освітніх програм й рекомендована до друку монографія Обговорювалося проведення конкурсного відбору проєктів фундаментальних та прикладних наукових досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету тощо.

На початку засідання Тетяна Анатоліївна розповіла, за яким принципом здійснювався відбір дисциплін за вибором, а також надала для обговорення перелік запропонованих дисциплін бакалаврського та магістерського рівня. Щодо погодження складу та графіку роботи екзаменаційних комісій з атестації здобувачів ступеня вищої освіти магістр у грудні 2020 р. Тетяна Шарапова зазначила, що в інженерному навчально-науковому інституті працюватиме 22 комісії у термін із 7 грудня (для студентів заочної форми навчання) і з 14 грудня (для студентів заочної форми навчання). Звернула увагу присутніх Тетяна Анатоліївна і на те, що лабораторні роботи, які не можуть бути виконані дистанційно, можна, після погодження з навчальним відділом, провести в стінах інституту.

Монографію «Аналіз впливу технологій промислових підприємств на стан екологічної безпеки атмосферного повітря Запоріжжя», автори К.В. Бєлоконь, Г.А. Золотарьов, Є.О. Тулушев, представила вченій раді заступник директора інженерного навчально-наукового інституту з наукової роботи та міжнародної діяльності Каріна Бєлоконь. Каріна Володимирівна зазначила, що монографія складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків та списку використаних джерел. Результати представлених у ній досліджень впровадженні в діяльність відділення оцінки впливу на здоров`я людини факторів середовища життєдіяльності Державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» з метою створення заходів на етапі управління ризиком, зокрема профілактичної роботи з експонованим населенням, попереджувального контролю та перегляду природоохоронних заходів щодо зниження впливу викидів забруднюючих речовин на здоров’я населення м. Запоріжжя.

Під час розгляду змін до освітніх програм «Фінанси держави та підприємницьких структур» та «Інформаційна економіка» за результатами обговорення зі стейкхолдерами та апробації в освітньому процесі в 2020-2021 н.р., професор кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів В’ячеслав Глущевський зазначив, що розгляд цього питання винесли на вчену раду після робочої зустрічі гарантів і всіх охочих удосконалити систему якості освіти в інженерному навчально-науковому інституті. Під час зустрічі вирішили, що для початку спільної роботи в цьому напрямку необхідно підготувати базу стейкхолдерів, порівняти зміни, які хотілося б внести викладачам кафедри з пропозиціями стейкхолдерів, систематизувати цю інформацію й впровадити її в освітній процес.

В’ячеслав Валентинович запропонував членам вченої ради розглянути можливість запровадження пілотного тренінг-курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами»; вважати доцільними внесення змін у навчальні плани підготовки здобувачів вищої освіти на бакалаврському рівні для освітніх програм кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів. За рахунок дисциплін вільного вибору студента в межах університету, на його думку. доцільно ввести тренінг-курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами». Він також запропонував доручити гарантам освітніх програм підготувати обґрунтовані пропозиції щодо програм та надати їх на розгляд вченої ради інституту.

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

 

 

 

Схожі новини