Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціальної педагогіки та психології відбулася зустріч студентів зі стейкхолдерами

Упродовж листопада – 04.11.2020 та 13.11.2020 – на кафедрі соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулися зустрічі викладачів і студентів зі стейкхолдерами освітньо-професійної програми 016.01 «Логопедія». Організаторами заходів стали завідувач кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти, професор, к.пед.н. Наталія Заверико, викладачі кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти Наталія Соха та Вікторія Апухтіна.

Головними гостями зустрічі були: директор Інклюзивного ресурсного центру Олександрівського району міста Запоріжжя Тетяна Очеретнюк і Голова логопедичного напрямку Української асоціації боротьби з інсультом Юлія Защипась. Під час онлайн-зустрічі порушувалися питання сучасної організації логопедичної допомоги в освітніх і медичних закладах, працевлаштування майбутніх спеціальних педагогів. Присутні заслухали інформацію щодо оновлення Положення про логопедичні пункти системи освіти № 135 від 13 березня 1993 року та його вплив на умови роботи логопедів у школах, а також, обговорювали специфіку логопедичного супроводу людей після інсультів в умовах мультидисциплінарної команди фахівців.

Зустріч стала корисною як для студентів, так і для викладачів, окресливши вектор розвитку логопедичної практики в сучасних умовах. Студенти цікавились актуальними вакансіями, можливістю пройти стажування. Студентка Ольга Іванова зазначила: «Мені було корисно почути пораду директора ІРЦ щодо співпраці з батьками дітей дошкільного віку. Також важливо дізнатися про зміни нормативно-правових аспектів роботи логопеда, які зможуть вплинути на збільшення робочих місць для логопедів у школах». Студентка другого курсу о/п “Логопедія” Валерія Потіп наголосила: «Мені цікаво було дізнатися про особливості роботи логопедів у медичній галузі: командна робота з лікарями, обмін досвідом із закордонними колегами, необхідність постійного професійного вдосконалення. Є відчуття, що ми зможемо справді допомагати людям своєю працею».

Наприкінці зустрічі студенти освітньої програми «Логопедія» подякували стейхолдерам за цікаву розмову та висловили своє бажання проходити логопедичну практику на базі інклюзивно-ресурсних центрів.