Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні НТР заслухали звіти про роботу і досягнення наукових колективів ЗНУ

24.11.2020 11:37 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National Universitу науково-технічна рада наукова діяльність Академія Cisco археологічна лабораторія історичного факультету студентська наука

Результати діяльності науково-педагогічного працівників і досягнення студентів ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) були представлені нещодавно на черговому засіданні науково-технічної ради університету. Традиційно координував роботу учасників зібрання проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. На початку онлайн-зустрічі він поінформував присутніх про досягнення представників ЗНУ, які здобули відзнаки на всеукраїнському та регіональному рівнях. Серед них – 48 переможців всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.

Проректор зазначив, що наукові керівники цих студентів будуть нагороджені відповідними грошовими преміями від керівництва університету. Окрім цього, 9 молодих науковців, серед яких – студенти та молоді вчені, стали переможцями Обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки, що проходив за 16 номінаціями. Разом із ними були відзначені й наукові керівники, що здійснювали підготовку студентів-науковців. Більш детально про подію можна дізнатися за покликанням:

Геннадій Васильчук від імені адміністрації університету та багатотисячного колективу привітав усіх їх з визначними здобутками. Також голова зібрання повідомив присутніх про наступні кроки й плани представників наукової спільноти університету. Зокрема, це стосується виконання нових держбюджетних тем, входження ЗНУ до Української асоціації високотехнологічних підприємств та організацій «КОСМОС» тощо. Серед іншого, члени НТР підтримали створення Ради молодих вчених ЗНУ та затвердили її новообраний керівний склад: голова – доцент математичного факультету Сергій Чопоров, його заступники – професор кафедри реклами і зв’язків із громадськістю Вікторія Ковпак та завідувач кафедри теплоенергетики та гідроенергетики інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Андрій Чейлитко, секретар – викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, аспірантка Ганна Чорна. Саме вони наступні три роки будуть представляти ініціативи молодої науки нашого ЗВО на міському та регіональному рівні, сприятимуть реалізації інтелектуального потенціалу молодих вчених щодо розвитку наукової, освітньої та інноваційної діяльності, забезпеченню їхньої активної участі в проведенні наукових досліджень, захисту прав та інтересів як науковців. Члени НТР також проголосували за ухвалене напередодні засідання Положення про Раду молодих вчених ЗНУ.

Згодом учасники зібрання заслухали низку доповідей, які представили визначні досягнення наукових колективів університету й окреслили задачі, що потребують термінового вирішення в рамках актуалізації наукової та освітньої складової згідно викликів часу.

Упродовж заходу присутні розглянули чимало важливих питань, про котрі детально можна прочитати в окремих новинах на сайті ЗНУ. Йдеться про визначний внесок у розвиток науки Запорізького регіону та України загалом археологічної лабораторії ЗНУ; глобальну наукову комунікацію та трансдисциплінарність сучасної освіти, «Ресурси для підвищення кваліфікації та стажування для викладачів і студентів факультету журналістики» в рамках програми стажування «Академія з прав людини для викладачів і викладачок журналістики 2019-2020 років» та результати роботи Центру підтримки «Академій Cisco» в 2019-2020 навчальному році.

Насамкінець під час розгляду пункту «Різне» присутні вирішили питання щодо затвердження тем наукових робіт аспірантів та докторантів, публікації друкованої та електронної наукової літератури ЗНУ тощо.

Керівник Науково-технічної ради, проректор Геннадій Васильчук відзначив плідну діяльність представлених на засіданні наукових та освітянських колективів, яку й надалі готові всіляко підтримувати задля спільного розвитку ЗНУ та його активної інтеграції до світового наукового простору.

Олена Хлистун