Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм видатного історика й керівника навчально-методичного відділу Людмилу Нестеренко

27.11.2020 10:47 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет ювілей

Двадцять сьомого листопада університетський колектив вітає з ювілеєм талановитого науковця та адміністратора – професора кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, керівника навчально-методичного відділу ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Людмилу Нестеренко.

Людмила Олексіївна вже довгий час працює на історичному факультеті рідного університету, викладає для студентів низку фундаментальних дисциплін: «Історія середніх віків», «Історія історичної науки», «Методика викладання історичних дисциплін у вищій школі», «Теорія міжнародних відносин», «Історія раннього нового часу», «Філософія історії», «Магістерська науково-дослідна практика». Це завдяки шановній Людмилі Нестеренко сьогодні триває своєчасне методичне забезпечення освітнього процесу на всіх його факультетах, безперебійно функціонує система дистанційного навчання Moodle ЗНУ, що є досить важливим моментом в умовах карантину.

Випускниця історичного факультету Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка (1978), Людмила Нестеренко закінчила тут також й аспірантуру на кафедрі стародавнього світу та середніх віків. Успішно захистила дисертацію за темою «Реформація і політична боротьба у Франції напередодні й в перший період громадянських воєн (1559-1572)», після чого їй присвоїли науковий ступінь кандидата історичних наук, а незабаром й вчене звання доцента. Із 1995 по 2012 роки обіймає посаду завідувача кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, надалі – професор цієї кафедри. Завдяки роботі та за ініціативи шановної Людмили Олексіївни створили Запорізький центр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, на базі якого проходять конференції, засідання круглих столів і дискусії щодо євроатлантичного вектору України. Також вона виступає членом ГО «Запорізьке обласне товариство дослідників історії і культури Центральної та Східної Європи».

Галуззю наукових інтересів талановитої науковиці Людмили Нестеренко є дослідження історії Європи середніх віків, проблеми соціально-політичної історії раннього нового часу, Реформації в Західній Європі та у Франції. Вона – автор численних навчально-методичних видань, серед яких «Нова історія. Становлення індустріального суспільства (кінець ХVІІІ ст. – 1914 р.)», «Всесвітня історія. Нові часи. Частина ІІ. (кінець ХVІІІ – початок ХХ ст.)», «Історія Франції», «Оформлення, головні вимоги та методичні поради до написання випускних робіт студентів історичного факультету Запорізького національного університету» тощо. Серед численних наукових публікацій найвідоміші – це «Між миром і війною: зміст і напрямки соціального конфлікту у Франції 1559-1562 рр.» (2004), «Уроки політичної історії середньовіччя» (2005), «Проблема королівської влади в історичних умовах Франції другої половини ХVI століття» (2007). Її авторству належать й багато статей довідкового видання «Українське козацтво: Мала енциклопедія» (2002), що присвячені державам Центральної та Західної Європи раннього нового часу.

Колеги й студенти знають Людмилу Олексіївну як активну й ініціативну людину, гарного друга й порадника, талановитого керівника, викладача й дослідника. Її багаторічну роботу на відповідальній посаді керівника навчально-методичного відділу ЗНУ цінує керівництво й уся університетська спільнота. Колектив університету зичить іменинниці міцного здоров’я й усіляких благ, сил і наснаги, прагнення рухатися уперед, до нових звершень, що стануть визначним внеском у подальший розвиток університету й усього Запорізького регіону! Хай здійсняться, шановна ювілярко, всі Ваші найзаповітніші сподівання й мрії!