Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася міжнародна конференція «Біоекономіка як ключовий фактор розвитку виробництва та екологізації промислового регіону»

Двадцять шостого листопада інженерний навчально-науковий інститут Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) став організатором Міжнародної науково-практичної конференції «Біоекономіка як ключовий фактор розвитку виробництва та екологізації промислового регіону», урочисте відкриття якої відбулось в online-форматі.

Організатори заходу – Запорізький національний університет; Генеральне консульство Республіки Польща в Україні у Харкові; Університет гуманітарних наук ім. Яна Длугоша в Ченстохові (UJD); Словацький сільськогосподарський університет у Нітрі (SPU); Університет управління охороною праці в Катовіце (WSZOP); Академія WSB (Домброва Гурнича, Польща); Академія економічних наук України; Національний університет «Києво-Могилянська Академія»; ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Дніпропетровський науково-дослідний інститут судових експертиз; Запорізька обласна державна адміністрація; Запорізька міська рада; Головне управління ДПС у Запорізькій області; Міжрегіональне управління національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях; центр польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського ЗНУ; ВГО Товариство польської культури ім. св. Іоанна Павла ІІ; ГО «Запорізька міська організація ветеранів АТО».

Голова організаційного комітету – ректор Запорізького національного університету Микола Фролов, а організатори – директор центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Ганна Макушинська, завідувач кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Наталя Метеленко, модератором став професор тієї ж кафедри В’ячеслав Глущевський.

Від імені Запорізького національного університету учасників заходу привітав проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук. Геннадій Миколайович зазначив, що дуже радий, що, незважаючи на пандемію, конференція все ж відбувається, хоча й у дистанційному форматі. «Ми всі розуміємо, – підкреслив Геннадій Васильчук, – що після пандемії світ буде іншим, і біотехнології, і біоекономіка, і біотехніка будуть одними з наріжних каменів, на які спиратиметься розвиток суспільства й цивілізації. Отже, ми робимо гарну справу, і сьогоднішній наш науковий аналіз, наукові здобутки, якими ми будемо ділитися одне з одним, ще раз це засвідчать». Наприкінці промови Геннадій Миколайович побажав учасникам академічної наснаги, здоров’я, енергії та висловив сподівання, що вони отримають справжнє задоволення від спілкування під час конференції.

Участь у пленарному засіданні взяли керівники та провідні фахівці Академії економічних наук України, викладачі, науковці, держслужбовці з України, Республіки Польща та Словаччини. Серед них Генеральний консул Республіки Польща в Харкові Петро Стаханчик; віце-консул Барбара Качмарчик; керівник відділу польської діаспори, з правових питань та консульської допомоги, керівник відділу досліджень та освіти Посольства Республіки Польща в Києві Ева Матушек-Загата; канцлер WSZOP пані Малгожата Сікорська; керівники факультету та міжнародного відділу Гуманітарно-Природничого університету ім. Яна Длугоша в Ченстохові Маріанна Сапун і Тамара Кирилич. А також – науковці з провідних університетів Києва, Харкова, Тернополя, Дніпра, Івано-Франківська, Запоріжжя, зокрема, завідувач відділом проблем перспективного розвитку ПЕК Інституту економіки промисловості НАН України Данило Череватський; директор навчально-наукового інституту менеджменту та психології Університету менеджменту освіти Олена Алейнікова; професор університету митної справи та фінансів Олена Паршина; професор Західноукраїнського національного університету Оксана Тулай та інші.

Наприкінці пленарного засідання Наталя Метеленко підкреслила, що тільки разом можна вирішувати всі проблемні та актуальні питання сьогодення, здійснювати наукові пошуки в економічній, управлінській галузях, у питаннях розвитку інженерних технологій в металургії та енергетиці, стратегічних галузей регіону, охорони навколишнього середовища тощо. Наталя Георгіївна висловила сподівання, що учасники конференції підтримують окреслені напрями спільної партнерської роботи, усвідомлюючи, що в людства немає іншої планети, та її майбутнє залежить від нас.

Своїми враженнями про роботу конференції «Біоекономіка як ключовий фактор розвитку виробництва та екологізації промислового регіону» поділилася директор центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Ганна Макушинська. «Ми обговорили напрямок розвитку біоекономіки, який починається з біосвідомості та біокультури для всіх нас. Пандемічна ситуація надихає оцінити людське життя в справжньому інтелекті, чистоті серця, тіла та навколишнього середовища, піклуючись і відповідаючи за майбутнє. Ми шукали нові напрямки досліджень та діяльності, об’єднуючи науку, освіту, культуру, промисловість та бізнес! Разом із цим ми запропонували учасникам цієї зустрічі проєкт «PO-Z-ART-ізоляція» - віртуальну виставку-реконструкцію картин видатних польських художників. Ми об’єднуємось в надії на кращі часи, до яких ми повернемось під ясним небом».

Інженерний навчально-науковий інститут