Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ розпочали реалізацію проєкту «СПОЖИВАЙ! РОЗУМІЙ! ВПЛИВАЙ!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії»

30.11.2020 09:40 Все Головні новини Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет кафедра української літератури проєктна діяльність медіаграмотність

Двадцять восьмого листопада 2020 року викладачі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) долучилися до проведення перших заходів проєкту «СПОЖИВАЙ! РОЗУМІЙ! ВПЛИВАЙ!: медіаграмотність та соціокультурна комунікація в епоху інфодемії». Реалізація запланованих заходів здійснюється в рамках програми «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність: національне розгортання», яка виконується IREX (Рада наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольств Великої Британії та США, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.

З-поміж проєктів-фіналістів грантової програми IREX саме цей задум, крім оригінальної ідеї та креативних шляхів її втілення, вирізняється й тим, що має міжвишівський статус. Над його втіленням у життя працює тренерська команда викладачів кафедри української літератури Запорізького національного університету (к. пед. н, доц. І. М. Бакаленко, к. філол. н. доц. Н.В. Горбач, к. філол. н. доц. Ю. Р. Курилова, к. філол. н. доц. В. М. Ніколаєнко, к. пед. н, доц. О. А. Слижук) та кафедри журналістики Національного університету «Запорізька політехніка» (к. філол. н. доц. Г. В. Волинець, к. соц. ком., доц. Н. В. Островська, к. філол. н., доц. О. Ю. Пода) за сприяння ГО «Взаємодія» (голова – д. філол. н., проф. В. Л. Погребна).

Метою проєкту є поширення інфомедійної грамотності задля розвитку навичок критичного сприйняття інформації в Україні. Інтерактивні ігри «9 кіл інформаційного пекла», «Комашина тарзанка», «Обережно – заміновано!: поле стереотипів», тренінги «Інфомедійна злива: фейки, стратегії розпізнавання неправдивої інформації. Інформаційна бульбашка. Хейт. Хайп», «Візуальний контент: маніпулятивні стратегії», «Ксенофобія, мова ворожнечі й образи національних культур: медіа, література, суспільство», «Гендерні стереотипи в ЗМК і художній комунікації: від мультфільмів до художнього кіно», «Пандемія чи інфодемія: формування навичок ефективної комунікації», «Знаю, думаю, розумію: основи критичного мислення в епоху інфодемії» та інші розраховані на різні категорії учасників. Широка цільова аудиторія – учні середніх шкіл, студенти коледжів, закладів вищої освіти, члени молодіжних організацій, аспіранти, молоді спеціалісти з педагогічною освітою, викладачі, бібліотекарі, представники адміністрацій місцевого рівня тощо – сприяє реалізації мети проєкту та розширенню кола його бенефіціарів.

Співпраця викладачів кафедри української літератури ЗНУ з Радою наукових досліджень та обмінів розпочалася понад рік тому, коли в жовтні 2019 року вони стали учасниками масштабного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність». А після цього були неодноразові тренінгові сесії, зимова школа, сертифікаційна програма з інтеграції інфомедійної грамотності в освітній процес і ще багато цікавого та корисного. Знання і практичний досвід, що став результатом цього співробітництва, відкрили простір можливостей для професійної реалізації кожного викладача.

Усіх зацікавлених запрошуємо на сторінку проєкту у мережі Facebook: http://surl.li/hnsi