Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики під час зустрічі з генеральним директором Видавничого будинку «Кераміст» обговорили перебіг практики студентів

02.12.2020 13:06 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес практика

Першого грудня, завдяки завідувачці кафедри видавничої справи та редагування факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Тетяні Плехановій та керівниці практикою від факультету Інні Горбенко, відбулася зустріч із Дмитром Плехановим – генеральним директором Видавничого будинку «Кераміст». Конференцію на платформі Zoom провели після завершення студентами другого курсу освітньої програми «Редакторсько-видавнича діяльність і медіамоделювання» навчальної практики, яка була для них уже другою, але не останньою.

Зустріч із роботодавцем розпочалася зі спогадів про організовану екскурсію підприємством у рамках проходження практики 4 листопада, на якій студентам у супроводі керівниці практикою від кафедри доцентки Наталії Лебідь детально розповіли про процес видавничої, поліграфічної діяльності. Студенти так надихнулися побаченим, що радо ставили запитання їхньому потенційному роботодавцеві. Олександра Ткаченко, як майбутній фахівець редакторсько-видавничої діяльності та медіамоделювання, поцікавилася, яка специфіка роботи у працівників такого потужного підприємства, на що отримала таку відповідь: «Робота в “Керамістіˮ – це робота колективу, де кожен є справжнім фахівцем своєї справи. Ви як автори, замовники приходите до нас з ідеєю, а ми вкладаємо в продукт своє бажання досягти досконалості, починаючи з макетування та верстки й закінчуючи друком».
Анастасія Шопен поцікавилася, наскільки реально працевлаштуватися студентам на підприємство, оскільки дуже важливо почати набувати практичні навички за спеціальністю якомога раніше. «У нас є практика прийому на роботу випускників коледжів, ліцеїв і шкіл, адже вони до нас приходять на підробіток і працюють з готовим матеріалом у цеху пакування. Однак дуже часто, побачивши процес роботи над виданням книги або брошури, процес створення суперобкладинки або верстку збірки віршів, юні робітники йдуть набувати необхідних знань в університет на відповідну спеціальність. Вам пощастило, бо ви почали свій шлях видавця, редактора саме з лав університету, де є потужна теоретична база, де вас навчають базовим практичним навичкам і вмінням. До нас ви вже приходите майже сформованими фахівцями. Тож проходьте практики, шукайте своє місце і працюйте», – надихнув студентів Дмитро Володимирович.
Щиро вдячні Плеханову Дмитрові Володимировичу за цінну бесіду та віримо, що редакторсько-видавнича діяльність – це «не просто рутинна робота, а справа нашого життя».

Наталія Лебідь,
доцент кафедри видавничої справи та редагування