Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті провели VІ Всеукраїнську щорічну студентську конференцію «Сталий розвиток економіки на засадах ресурсоефективності»

07.12.2020 09:02 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет наукова діяльність міжнародна діяльність конференція студентська наука

Четвертого грудня економічний факультет ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) зібрав на конференцію в «онлайн» режимі 81 учасника. Незважаючи на те, що конференція має статус Всеукраїнської, але тема є надзвичайно цікавою, отже в її роботі взяли участь також представники закордонних закладів вищої освіти – Казахського національного педагогічного університету ім. Абая к.е.н., доцент М.А. Канабекова; Університету Туран (Республіка Казахстан) доктор PhD, доцент Р.З. Бековa, доктор PhD, доцент С.A. Файзуліна, які акцентували увагу на своєчасності й актуальності теми сталого розвитку економік світу з урахуванням ресурсоефективності та ресурсозбереження.

Традиційно відкривала конференцію д.е.н., професор, декан економічного факультету Алла Череп. Зі словами привітання та найкращими побажаннями декан звернулася до учасників конференції. Також Алла Василівна зробила доповідь на тему «Вплив пандемії СOVID- 19 на сталий розвиток економік світу». Доповідь була надзвичайно інформативною, цікавою і змістовною.
Із привітальним словом виступив проректор із наукової та міжнародної діяльності, д.і.н., професор Генадій Васильчук: «Я дуже радий бути присутній на щорічному традиційному заході. Наш університет продовжує розвиватися та працювати незважаючи на ситуацію, що склалася в світі. Вірус згуртував наш колектив, університет готовий працювати навіть в умовах пандемії. Світ маленький і в наших силах шукати нові методи та прийоми його розвитку. Ми сильні, як ніколи! Можемо дозволити зарядити один одного позитивом». Генадій Миколайович також передав побажання плідної роботи від ректора університету Фролова Миколи Олександровича.
Дмитро Бабмідра, д.е.н., професор, завідувач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму привітав учасників конференції та зробив доповідь на тему «Сталий розвиток економіки: еколого- економічний баланс ресурсних потенціалів».
На заході представляла Університет Туран (Казахстан) – к.е.н., доцент Файзулліна С.А., із виступом на дуже актуальну тему «Глобалізаційні виклики сьогодення та їх вплив на сталий розвиток економіки». Після виступу із словами вдячності за участь у заході наголосила, що економічний факультет Запорізького національного університету стоїть в авангарді наукових досліджень із питань стратегії формування конкурентоспроможної економіки.
У конференції взяли участь студенти економічного факультету. Зокрема, Юлія Лабенська – магістранка спеціальності «маркетинг», 1 курс (доповідь на тему: «Аналіз маркетингової товарної політики ПАТ «Запоріжсталь»); Ігор Прокоф’єв – магістр спеціальності «маркетинг», 1 курс («Сегментація на ринках товарів»); Тетяна Жукова, 4 курс бакалаврату, кафедра управління персоналом та маркетингу («Формування маркетингової товарної політики ПрАТ «Київська кондитерська фабрика «ROSHEN»); Альона Полова, аспірант («Сталий розвиток на рівні територіальних громад: проблема аналізу та вибору інвестиційних проектів»); Вікторія Романова – магістрантка кафедри обліку і оподаткування («Обліково – аналітичне забезпечення управління поточними біологічними активами рослинництва»); Юлія Потеряхіна – магістрантка кафедра обліку і оподаткування («Портфельний аналіз підприємства як ефективний метод прийняття рішень»). А також – Роман Терентьєв («Аналіз стану розвитку ринку туристичних послуг України»); Інна Грінберг («Фінансова стратегія як інструмент управління фінансовими ресурсами підприємства») й Аліна Шушвар («Моделювання динаміки ключових показників сталого розвитку підприємств»).
Позитивним є те, що економічний факультет у рамках співпраці з МАУБ ПНЗ «КРЦМтаШ» створив у 2011 році наукову школу «Зелена економіка», представники якої взяли також участь у роботі конференції. Її представники Владислав Кучера (керівник – Марія Зимокос) та Платон Чеботов (керівник – Олена Старікова) виступили з доповідями на теми «Екоматеріали у ландщафтному дизайні» та «Шлях зниження продовольчих витрат та харчових відходів».
Під час закриття конференції декан Алла Череп подякувала всім учасникам та, особливо, колективу економічному факультету за активну участь у заході. Вона наголосила на тому, що, незважаючи на всю складність ситуації, що склалася в світі, наука не знає кордонів і меж, та об’єднала сьогодні всіх нас.

Оксана Гамова, доцент кафедри МЕПРіЕМТ,
заступник декана з наукової роботи
економічного факультету ЗНУ