Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Переможців всеукраїнського конкурсу учнівських наукових робіт готують на кафедрі загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ

Загальноукраїнський конкурс учнівських наукових робіт проводиться з метою залучення інтелектуально та творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, виховання самостійного наукового мислення та наполегливості. Підготовкою школярів, які мають хист до наукової діяльності, займаються висококваліфіковані наставники, викладачі закладів вищої освіти, зокрема Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Викладачів, чиї вихованці отримують високі нагороди у всеукраїнському конкурсі, відзначають подяками голови Запорізької обласної державної адміністрації. Цього року серед наукових керівників, котрі були нагороджені цією відзнакою, – доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Запорізького національного університету Валерій Горбань.

8 грудня в конференц-залі Запорізької обласної адміністрації за участі заступника голови облдержадміністрації (стажування) Олександра Свистуна, т.в.о. директора Департаменту освіти і науки Віктора Захарчука та заступниці директорки Департаменту освіти і науки Олени Сороченко відбулася online-церемонія нагородження лауреатів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України та їхніх наукових керівників. Олександр Свистун під час промов зазначив, що цього року запорізькі молоді вчені вибороли 19 призових місць, і це дуже добрий результат! Олександр Іванович подякував як переможцям, які своєю сумлінною працею та цілеспрямованістю досягли вагомих результатів, так і їхнім наставникам, які «вкладають частинку своєї душі в розвиток нової інтелектуальної еліти Запорізької області».

Як зазначив Валерій Горбань, до керівництва біологічного факультету звернулася адміністрація Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 Хортицького району з пропозицією взяти на себе підготовку школярів до участі у конкурсі. Валерій Віталійович, який вже має досвід у цьому напрямку, розповів, що школярам були запропоновані різні напрямки наукової діяльності, і діти самі обрали, чим хочуть займатися. Це мало позитивний результат і допомогло юним науковцям досягти успіху.

Колектив ЗНУ вітає з перемогою випускників Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 Сергія Каряку та Даніїла Тодоришина, які посіли, відповідно, ІІ та ІІІ місця у Всеукраїнському конкурсі-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України, а також їхнього наукового керівника доцента Валерія Горбаня! Бажаємо Валерію Віталійовичу подальших успіхів на професійній ниві і, звичайно підготувати ще багато переможців, а Сергію та Даніїлу впевнено відстоювати власну наукову думку, знайти в житті своє покликання, яке принесе їм натхнення і радість.