Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники кафедри фізичної терапії та ерготерапії провели онлайн науково-практичний семінар, присвячений Міжнародному дню людини з інвалідністю

Десятого грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини. І тому недарма викладачі кафедри фізичної терапії та ерготерапії факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) разом із студентами провели в цей день науково-практичний онлайн-захід, присвячений Міжнародному Дню людини з інвалідністю, під гаслом  «Усі ми різні, але всі ми рівні!». У роботі семінару взяли участь викладачі, студенти та аспіранти факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму зі спеціальності «фізична терапія, ерготерапія», студенти Запорізького медичного фахового коледжу та учні 10-11 класів загальноосвітніх шкіл м. Запоріжжя, м. Енергодару, м. Бердянськ.

Із привітальним словом до учасників заходу на його відкритті звернулася завідувач кафедри фізичної терапії та ерготерапії, професор Надія Богдановська. Вона побажала всім учасникам наснаги, впевненості у виборі професії та успіхів у науковій роботі. У рамках заходу розглянули питання: корекційні-розвиваючи методики в сучасній реабілітації дітей з порушеннями психофізичного розвитку; сучасні новітні інформаційні технології для людини з інвалідністю; організація дозвілля людини з інвалідністю.

Студенти Ілона Меснянкіна, Дарина Марусенко, Валерія Мацола, Михайло Семешко, Руслан Подковиров, Юлія Гусєва, Юлія Лєус, Ілля Зайцев і Майя Сосєдко висвітили питання особливостей корекційно-розвиваючих методик у сучасній реабілітації дітей із психофізичними порушеннями. Тетяна Красильнікова та Карина Мартиросян зосередили увагу слухачів на питаннях організації дозвілля та відпочинку людей з інвалідністю. Артем Батраченко розповів, які існують інноваційні технології для людей з інвалідністю. Також варто відзначити доповідь тренера спортивно-кінного клубу «Патріот Запоріжжя», магістра 2 року навчання спеціальності «фізична терапія, ерготерапія» Анастасії Капішинської. Вона надала практичні поради щодо роботи з дітьми з психофізичними порушеннями за допомогою іппотерапії.

Доповіді були цікавими та інформативними, і супроводжувались слайдами та відеороліками. Наприкінці засідання учасники підбили підсумки науково-практичного семінару, у ході дискусії обговорили виступ кожного доповідача. Варто відзначити, що найкращі доповіді будуть надруковані в наукових фахових збірниках України. Враховуючи, що цей захід входить до плану роботи кафедри й проводився також у рамках профорієнтаційної роботи, його організатори сподіваються, що отримана учнями інформація сприятиме їхньому вступу до ЗНУ.

Організатори науково-методичного заходу – доценти кафедри фізичної терапії та ерготерапії Олена Бессарабова, Олена Потапова й Ірина Кальонова – висловлюють велику подяку всім, хто взяв участь у цьому заході та не був байдужим до актуальних проблем.