Викладачі ЗНУ провели другу сесію онлайн-тренінгів проєкту «Галактика Цукерберга» для учнів шкіл і студентів коледжів

Дванадцятого грудня розпочалась чергова сесія онлайн-тренінгів проєкту «Галактика Цукерберга» для учнів шкіл, ліцеїв, гімназій, студентів коледжів і вчителів. Це програма, котра розроблена викладачами факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медйна грамотність», який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси. У заході взяли участь сорок учасників. Спікерами були: керівник проєкту, доцентка кафедри видавничої справи та редагування Тяпкіна Наталія Іванівна, голова ГО «Пошук зниклих дітей» Курінний Олександр Тарасович і завідувачка кафедри журналістики, професорка Чернявська Людмила Віталіївна.
Тренінг був присвячений питанням етики в мережі, запобігання мови ворожнечі у соцмережах. Говорили спікери й про допомогу та шкоду інтернет-ресурсів під час пошуків зниклих дітей
Кокіна Ірина Анатоліївна, викладач української мови і літератури навчального закладу ДНЗ «Запорізький центр професійно-технічної освіти водного транспорту», прокоментувала перебіг заходу: «Спікером цього тренінгу була добра моя знайома – к.філол.н., доцентка, медіатренерка Н.І.Тяпкіна. Наталія Іванівна захопила всіх своїм позитивом й ентузіазмом. Тренінг пройшов на одному диханні: цікаво, живо, весело, позитивно, наглядно і пізнавально!».
Другим етапом проєкту «Галактика Цукерберга» буде конкурс інфомедійної грамотності, який викликав зацікавлення учнів та їх вчителів. Як зазначила Ірина Кокіна, «Зі своїми учнями я вирішила підкорювати нові вершини... і ми зробили вже перший крок! Ми зареєструвалися і будемо брати участь у дуже цікавому конкурсі "Галактика Цукерберга", що проводиться у рамках проєкту "Вивчай і розрізняй: інфомедійна грамотність».
Конкурс передбачає виготовлення медійних продуктів, які б пояснювали важливі правила медіагігєни у мережі, що допоможе учасникам відчути себе творцями «Галактики Цукерберга». Прийом робіт уже стартував, прийом робіт буде тривати до середини січня.