Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає науковицю Вікторію Меняйло з присудженням ступеня доктора наук

16.12.2020 10:44 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University математичний факультет ЗНУ присвоєння наукового ступеня доктора наук привітання аспірантура та докторантура

Колектив Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) щиро вітає доцентку кафедри загальної та прикладної фізики математичного факультету, відмінницю освіти України, членкиню ГО «Інноваційний університет» та Української асоціації дослідників освіти Вікторію Меняйло з присудженням ступеня доктора наук (наказ МОН України від 26.11.2020 №1471), якому передував захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук за спеціальністю 13.00.04 – «теорія і методика професійної освіти».

Нагадаємо, що Вікторія Іванівна захистила дисертацію 30 жовтня на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.051.09 у Запорізькому національному університеті. Тема дисертації – «Теоретичні і методичні засади підготовки майбутніх докторів філософії до дослідницько-інноваційної діяльності». Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної  та навчальної роботи ЗНУ Олександр Гура. Офіційні опоненти:  доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, в. о. ректора Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди  Юрій Бойчук; доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, доцент,  головний науковий співробітник відділу політики і врядування у вищій освіті Інституту вищої освіти НАПН України Жаннета Таланова; доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, професійної освіти та управління освітніми закладами Житомирського державного університету імені Івана Франка Нінель Сидорчук. Із самою дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Запорізького національного університету.

Відзначимо, що до кола наукових інтересів Вікторії Меняйло входять таких теми: дифузійні процеси у напівпровідникових матеріалах, механіка наноструктурованих матеріалів, реформування освіти і науки в Україні за європейськими стандартами, теоретичні та методичні аспекти підготовки PhD. Вікторія Іванівна – авторка понад 100 наукових і науково-методичних праць у вітчизняних і зарубіжних виданнях, зокрема в журналах, включених до міжнародних науковометричних баз даних Scopus та Web of Science. Вікторія Меняйло – також академічна координаторка міжнародного проєкту 587321-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-MODULE «EUROPROC за програмою Еразмус+ (2017-2020 рр). Вона пройшла стажування на природничому факультеті університету Дю Мен в якості запрошеного професора (м. Ле Ман, Франція, 2008 р.); навчання за програмою «Система внутрішнього оцінювання якості освітньої діяльності» у рамках міжнародного проєкту «Прогресивне управління університетом» в університеті Т. Гарика Масарика (м. Брно, Чеська республіка, 2018 р.); стажування у Варшавському та Ягеллонському університетах (м. Варшава-Краків, Польська Республіка, 2019 р.) у рамках міжнародного проєкту «Інноваційний університет та лідерство», фаза V «Інтердисциплінарність та галузевість і стратегії розвитку університетів».

Адміністрація, науково-педагогічні працівники математичного факультету сердечно вітають Вікторію Меняйло з успішним захистом докторської дисертації  на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук. Колеги та друзі бажають Вікторії Іванівні нових здобутків на науковій і педагогічній ниві, натхнення та подальших цікавих досліджень, реалізації яскравих, креативних ідей і нестандартних рішень. Нехай підґрунтям подальшого наукового розвитку й плідної професійної діяльності будуть міцне здоров’я, підтримка рідних, друзів і колег! Хай простір можливостей тільки розширює кордони, а коло однодумців зростає! Віримо, що оригінальні дослідження й далі втілюватимуться в успішних наукових ініціативах її студентів, формуючи потужну наукову школу!