Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із 70-річчям начальника редакційно-видавничого відділу Миколу Олійника!

21.12.2020 15:32 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University редакційно-видавничий відділ освітній процес друкована продукція ювілей

Днями свій день народження відсвяткував начальник редакційно-видавничого відділу Микола Олійник. Шановному ювіляру є чим пишатися: на його рахунку – понад 50 років загального трудового стажу в різних галузях виробничої, педагогічної та управлінської діяльності, з яких уже шість років поспіль він вдало керує діяльністю важливого для подальшого розвитку ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) структурного підрозділу!

Микола Захарович свою базову вищу освіту здобув за спеціальністю «Біолог, викладач біології та хімії» в Донецькому державному університеті (1976 р.). За свій довгий професійний шлях він опанував не одну професію – технічного та гуманітарно-педагогічного напряму. На початку кар’єри працював кілька років поспіль електрослюсарем цеху Донецького хіміко-металургійного заводу, потім, вже після закінчення університету, вчителював у запорізькій середній школі, а вже незабаром керував роботою педагогічних колективів шкіл №№ 19 та 64 м. Запоріжжя на посаді директора (1978-1983 рр.). Після чого багато років поспіль виступав інструктором відділу освіти та науки при міському виконкомі та Запорізькому обласному виконкомі. Із 1991 по 2000 рік обіймав адміністративні посади заступника начальника управління освіти Запорізької обласної ради, потім – Запорізької облдержадміністрації, заступника голови обкому профспілки працівників освіти та науки. Надалі, до 2014 року, працював начальником управління ВД Фонду соцстрахування, начальником відділення Фонду в м. Запоріжжі, очолював управління ВД Фонду соцстрахування в Запорізькій області, був виконавчим директором ЗОСППР «Потенціал».

За час роботи Миколи Олійника на посаді редакційно-видавничого відділу ЗНУ начальника відбулася суттєва реорганізація діяльності цього відділу. Він став невід’ємною складовою успішного розвитку університету. Основними завданнями керованого Миколою Захаровичем колективу підрозділу є забезпечення освітнього процесу друкованою продукцією: починаючи від обробки і розмноження бланкової документації, виготовлення макетів, друку монографічної, наукової літератури, навчальних посібників, підручників, до авторефератів наукових дисертацій здобувачів наукових ступенів тощо.

Відділ забезпечує повний цикл робіт (редагування, макетування, друк та тиражування друкованої продукції). Готова продукція, зазвичай, надходить авторам, на факультети, до університетської наукової бібліотеки, а також – до інших книгозбірень України, зокрема – до бібліотек інших ВНЗ. Тож усе різноманіття друкованої продукції, яку виготовляють фахівці відділу, читачі можуть знайти у фондах наукової бібліотеки ЗНУ: вони представлені на читацькому, науковому абонементах, у читальних залах для викладачів та студентів.

Окрім іншого, відділ тісно співпрацює з багатьма структурними підрозділами університету, адже публікує наукові праці викладачів різних факультетів, тези доповідей наукових конференцій та багато іншої літератури. А зокрема, для факультету журналістики цей структурний підрозділ виступає ще й базою навчальної та виробничої практики – для студентів, майбутніх фахівців із видавничої справи та редагування.

Шановану в університеті людину, професіонала своєї галузі, відповідального керівника, доброзичливого колегу й цікавого співрозмовника, який завжди готовий підтримати інноваційні ініціативи представників університетської спільноти, від щирого серця вітає увесь колектив ЗНУ зі світом ювілею!

Ваш життєвий і трудовий шлях, Миколо Захаровичу, є взірцем для представників різних поколінь. Ви заслуговуєте найвеличніших слів та найкращих побажань, тому що ці роки прожили гідно, з відкритою душею і чуйним до людських негараздів серцем. Бажаємо Вам родинного щастя, довголіття, міцного здоров'я, а також ще більше сил, енергії й терпіння – задля виконання всіх Ваших планів і бажань!