Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся урочистий онлайн-випуск слухачів курсів з проєкту «Норвегія-Україна»

Днями в online-форматі в інженерному навчально-науковому інституті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася урочиста церемонія закриття курсів із проєкту перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей «Норвегія-Україна». Як завжди, організатором перепідготовки виступив Міжнародний фонд соціальної адаптації, координатором – ГО «Об’єднання військовослужбовців “Лідер”», а сам проєкт діє в Україні завдяки допомозі Королівства Норвегії. Цього разу заняття відбувалися за сучасною й актуальною спеціальністю «Енергоефективні технології та інженерія».

Участь у заході взяли президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Владимир Рубцов, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах, голова громадської організації «Лідер» Геннадій Коноваленко. Модератором виступив керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн, а спікером була заступник голови ГО «Лідер» Анастасія Коноваленко.

Відкриваючи захід, Анастасія Коноваленко зазначила, що сьогодні проєкт «Норвегія-Україна» є наймасштабнішим серед подібних проєктів нашої країни, як з огляду на його географію, так і на кількість учасників. А проведення курсів в online-форматі хоча й дещо ускладнило освітній процес, але в той же час допомогло розширити коло слухачів курсів, залучивши, крім мешканців Запоріжжя, ще й колишніх військовослужбовців та членів їхніх сімей з області. Звертаючись до випускників, Анастасія Сергіївна підкреслила, що отриманні під час навчання знання та допомога в адаптації до цивільного життя стануть фундаментом їхнього подальшого успіху. Анастасія Коноваленко подякувала за підтримку президенту Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимиру Рубцову, а також викладачам за добру командну роботу та докладені зусилля в перепідготовці колишніх військових.

Із привітальним словом до випускників звернувся і президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов. На початку промови він передав найкращі побажання від посла Королівства Норвегії Еріка Сведала. Володимир Сергійович висловив сподівання, що в новому році Міжнародний фонд соціальної адаптації буде плідно співпрацюватиме не лише з Королівством Норвегія, а й з Міністерством у справах ветеранів. Він зазначив, що Міністерство у справах ветеранів планує виділити значні кошти на перепідготовку колишніх військовослужбовців, їхню соціальну адаптацію та надання ветеранам якісних медичних послуг. Звернув увагу президент Міжнародного фонду соціальної адаптації і на те, що у Запорізькому національному університеті відкривається бізнес-інкубатор для колишніх військовослужбовців, а це неодмінно сприятиме працевлаштуванню і навчанню в сфері бізнесу ветеранів. Наприкінці промови Володимир Сергійович привітав слухачів курсів із завершенням навчання та побажав ніколи не втрачати віру в себе і не забувати, що всі випускники завжди можуть розраховувати на підтримку й допомогу своїх викладачів.

Привітав слухачів із завершенням навчання і проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти ЗНУ Віктор Банах. Віктор Аркадійович зазначив, що цей проєкт є дуже важливою ланкою в освітньому процесі ЗНУ. Проректор висловив сподівання, що слухачі змогли отримати ті знання, заради яких і стали учасниками проєкту. Та всі випускники, підкреслив Віктор Банах, отримали не тільки знання, а й консультантів, які завжди допоможуть колишнім учасникам проєкту. Завершуючи промову, Віктор Аркадійович від імені ректора ЗНУ Миколи Фролова привітав учасників із Днем святого Миколая та подякував викладачам за якісну роботу в непростих умовах. Зі словами вдячності звернувся Віктор Банах і до президента Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимира Рубцова та представників ГО «Лідер» Геннадія та Анастасії Коноваленко.

Вітаючи учасників проєкту, керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн подякував випускникам за прагнення до нових знань, бо саме завдяки цьому й існує в університеті цей чудовий проєкт. «Викладачі ЗНУ, – зазначив Сергій Віталійович, – зробили все можливе, щоб слухачі курсів за дуже короткий термін стали фахівцями з енергоефективності. А атмосфера, яка панувала під час занять, допомогла багатьом учасникам бойових дій адаптуватися до мирного життя».

Сергій Ільїн зазначив, що ця група запам’ятається йому дуже активною роботою, та тим, що кожен її учасник обрав для себе найбільш цікавий напрямок: енергоефективність приватних будинків чи енергоефективність багатоквартирних будівель. Наприкінці промови Сергій Віталійович подякував президенту Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимиру Рубцову та керівництву громадській організації «Лідер» Геннадію та Анастасії Коноваленко за співпрацю без якої неможливо було б організувати по-справжньому плідну роботу.

Привітав слухачів і колишній випускник курсів Роман Ушаков. Він зазначив, що життя не завершується на військовій службі і колишні військовослужбовці мають розуміти, що повинні шукати себе. Роман Ушаков виказав сподівання, що так само, як і випускники минулих років, цьогорічні слухачі курсів отримали впевненість, що себе можна знайти і реалізувати. Він зазначив, що цей проєкт для всіх його учасників є дуже важливим і цікавим, а отриманні знання завжди стають в нагоді.

Всі випускники отримали свідоцтво про перепідготовку від ЗНУ, подвійний диплом від Запорізького національного університету й Nord University (Королівство Норвегія) та спільний диплом від Міністерства закордонних справ України та Міністерства оборони Норвегії. Вітаємо учасників проєкту «Норвегія-Україна» із завершенням навчання та бажаємо успіхів на новій професійний ниві.

Інженерний навчально-науковий інститут