Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ – один з організаторів фіналу всеукраїнської ініціативи «Cisco IoT Step by Step-2020»

ЗНУ – один з організаторів фіналу всеукраїнської ініціативи «Cisco IoT Step by Step-2020»

ЗНУ – один з організаторів фіналу всеукраїнської ініціативи «Cisco IoT Step by Step-2020»
22.12.2020 16:07 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Інженерний навчально-науковий інститут Академія Cisco хакатон

У 2020 році Академія Cisco, центри підтримки академій та підготовки інструкторів при Запорізькому національному університеті активно долучалися до підготовки та проведення різних навчальних та просвітницьких заходів від компанії Cisco, зокрема, ініціатив «Safer Internet Day-2020», «Cybersecurity Step by Step 2020-2021», I»oT Step by Step-2020». В ініціативі, присвяченій Інтернету речам, оргкомітетом керуввала доцентка кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) Наталія Полякова.

У заходах взяли участь тисячі учнів і студентів, сотні вчителів і викладачів, що були зацікавлені в опануванні новітніх інформаційних технологій, апаратних та програмних рішень із комп’ютерних мереж, операційних системи, кібербезпеки, Інтернету речей, програмування тощо.

Нещодавно в інноваційному форматі відбувся фінальний етап одного з заходів – ініціативи «Cisco IoT Step by Step-2020» – Cisco online-хакатон на тему «Інфекційні хвороби: ІоТ для запобігання та профілактики». До фіналу ініціативи потрапили 10 учнівських, студентських, курсантських команд із різних регіонів України, які впродовж року активно готувались до завершального змагання під керівництвом тренерів-інструкторів академій Cisco у своїх навчальних закладах. Оnline-формат став викликом часу і для учасників і для організаторів. Програма Академій Cisco проводила такий захід online вперше.

Протягом трьох днів хакатону команди плідно працювали над генерацією ідей, їх обговоренням, селекцією, вдосконаленням, проходили менторські перевірки, розробляли прототип фізичного пристрою, алгоритми та їх програмну реалізацію. Командам знадобились не тільки технічні знання, а й навички бізнес-планування та презентації своєї розробки.

Для проведення подвійної менторської перевірки ідей команд були залучені досвідчені фахівці – представники оргкомітету та ІТ-галузі. Від Запорізького національного університету менторами були доцент кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Наталія Полякова, старший викладач кафедри металургійного обладнання Сергій Востоцький та випускник спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення», освітня програма «Програмне забезпечення систем» Максим Федоряка, iOS Developer в компанії Innoveсs (м. Київ). Завершальним кроком хакатону був захист проєкту перед журі, яке складалося з експертів-представників ІТ-бізнесу Артема Віжуткіна (компанія Мегатрейд), Євгена Стефанюка (IoT Ukraine) й Олексія Рибака (IoT Solution).

Варто зазначити, що всі ідеї та розробки команд були цікавими, оригінальними, ґрунтовно опрацьованими та чудово представленими. Кожна з них була варта призового місця. Але за умовами хакатону необхідно було визначити команду-переможця та команди-призери.

Перемогу здобули: І місце – команда «LNZ Squad» (тема «Моніторинг кількості людей в транспорті»); ІІ місце – команда «Галицькі ІоТішники» (тема «Моніторинг кількості людей в транспорті»); ІІІ місце – команда «В ІТ вийти» (тема «Моніторинг кількості людей в приміщенні»).

Хакатон мав за мету надати викладачам досвід проведення таких заходів на базі власних навчальних закладів задля виховання в учнях здатності до інноваційної діяльності відповідно до концепції нової української школи. Водночас учасники хакатону отримали цінний досвід із перетворення ідеї на конкурентне бізнес-рішення, мали можливість долучитися до популярного нині руху Problem Solvers.

Шановні вчителі шкіл, викладачі коледжів та закладів професійно-технічної освіти, долучитися до ініціативи Cisco IoT Step by Step – 2021 можна і сьогодні, зареєструвавшись за адресою: http://netacad.znu.edu.ua/iot-step-by-step-2021/#more-2703

З питань участі у ініціативах Cisco, підготовки інструкторів та відкриття академій Cisco у ваших навчальних закладах звертайтеся до центру підтримки академій та центру підготовки інструкторів Академій Cisco Запорізького національного університету. Контактна особа: доцент кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ, керівник центру підтримки академій та центру підготовки інструкторів академій Cisco Запорізького національного університету Наталія Петрівна Полякова

npp@znu.edu.ua

 

Інженерний навчально-науковий інститут

 

Схожі новини