Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ підвищили кваліфікацію завдяки проєкту Еразмус+ MultiEd

Викладачі ЗНУ підвищили кваліфікацію завдяки проєкту Еразмус+ MultiEd

Викладачі ЗНУ підвищили кваліфікацію завдяки проєкту Еразмус+ MultiEd
23.12.2020 14:03 Все Головні новини Факультети Журналістики Іноземної філології MultiEd ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики факультет іноземної філології міжнародна діяльність проєктна діяльність MultiEd підвищення кваліфікації викладачів

У грудні чотирнадцять викладачів факультетів іноземної філології і журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) отримали сертифікати про успішне завершення курсу підвищення кваліфікації «Методологія інтегрованого навчання предмету і мови (CLIL) для вищих навчальних закладів» («Content and Language Integrated Learning for Tertiary Education»), який із травня по грудень 2020 року проходив у рамках міжнародного проєкту Еразмус+ КА2 MultiEd «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України».

Курс розробили європейські партнери консорціуму MultiEd Тартуським університетом (Естонія), Астонським університетом (Великобританія) та Гейдельберзьким університетом (Німеччина) для близько сотні викладачів іноземних мов університетів-партнерів України.

Перша фаза курсу відбулася ще у травні-червні, коли слухачі пройшли інтенсивне онлайн-навчання на платформі Moodle Тартуського університету. Учасники дізналися про історію зародження і розвитку CLIL, історії успіху застосування цієї методології у навчальних закладах Європи, теоретичні передумови використання цієї методики. Викладачі випробували CLIL у дії, навчилися розробляти власні заняття на основі CLIL та навчальні матеріали до них, дізналися про стратегії оцінювання дисциплін, створених на базі CLIL, та про партнерство та співпрацю викладачів, які працюють у цій методичній парадигмі.

Завершальна частина курсу була спрямована на практичне застосування набутих знань і навичок. Учасники проаналізували навчальні заняття європейських викладачів, основані на методиці CLIL, а потім розробили й провели власні 10-хвилинні мікро-уроки у форматі вебінару або відеоуроків для своїх українських колег за менторської підтримки європейських експертів Cюзан Гартон, Елізабет Віландер, Муни Морріс-Адамс (Великобританія), Урве Ая, Анни Голубєвої, Ірен Каоссар (Естонія).

Такий всебічний практично орієнтований підхід курсу підвищення кваліфікації «Методологія інтегрованого навчання предмету і мови (CLIL) для вищих навчальних закладів» дав можливість підготувати викладачів до впровадження цієї педагогічної методології під час розробки іншомовних курсів для студентів Запорізького національного університету, оскільки підвищення іншомовної, і насамперед англомовної, компетентності здобувачів і академічного персоналу є серед стратегічних завдань нашого ЗВО на найближчі роки. А завданням проєкту MultiEd уже наступного 2021 року є розробити низку CLIL-орієнтованих курсів, де іноземна мова і предмет викладатимуться паралельно, а також продовжити роботу з написання стратегії багатомовної освіти в ЗНУ, що сприятиме входженню університету в сучасний інтегрований багатомовний освітній простір Європи.

 

 

 

 

 

Схожі новини