Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив університету вітає із ювілеєм доцента ЗНУ, президента Всеукраїнської федерації «Спас» Олександра Притулу

Колектив університету вітає із ювілеєм доцента ЗНУ, президента Всеукраїнської федерації «Спас» Олександра Притулу

Колектив університету вітає із ювілеєм доцента ЗНУ, президента Всеукраїнської федерації «Спас» Олександра Притулу
23.12.2020 13:45 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University факультет фізичного виховання здоров’я та спорту ювілей привітання

Двадцять другого грудня свій ювілей святкує знана й шанована на Запоріжжі та в усій Україні людина – доцент кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), президент ВГО Всеукраїнська федерація «Спас» Олександр Притула.

Уродженець м. Василівка Запорізької області Олександр Притула свого часу закінчив кілька ЗВО за різними спеціальностями: електротехнічний факультет Запорізького машинобудівного інституту ім. В.Я. Чубаря (1992), юридичний факультет Запорізького інституту Державного і Муніципального управління (2001) та факультет фізичного виховання Запорізького державного університету (2003), де саме й здобув кваліфікацію магістра фізичного виховання і спорту, викладача вищих навчальних закладів. Останній із його дипломів й став визначним для його подальшого життєвого та професійного шляху, адже дослідженню та відродженню спортивно-оздоровчого напряму національних бойових мистецтв Олександр Леонтійович присвятив основну свою діяльність.
Ще на початку своєї кар’єри він отримав навички практичної та управлінської роботи, працюючи на виробництві. Перший педагогічний досвід здобув на посаді старшого викладача кафедри фізичного виховання та військово-прикладних мистецтв Міжнародного інституту державного та муніципального управління (м. Запоріжжя, 1993-1998), потім –директора міської козацької дитячо-юнацької спортивної школи козацьких бойових мистецтв «Спас» (1998-2002 рр.), інструктора-методиста МК ДЮСШБМ «Спас» (2002-2003 рр.), тренера-викладача (2006-2009 рр.), завідувача кафедри національних одноборств Міжрегіональної академії управління персоналом (м. Київ, 2003-2005 рр.).
Із 2009 р. Олександр Притула розпочав свою роботу в ЗНУ на кафедрі теорії та методики фізичної культури і туризму, де працював викладачем, потім, з 2013 року, отримав посаду старшого викладача кафедри теорії та методики фізичного виховання і спорту. У 2012 році він закінчив аспірантуру Запорізького національного університету за спеціальністю 13.00.01 – «Професійна освіта», успішно захистив кандидатську дисертацією на тему «Підготовка майбутніх фахівців фізичної культури і спорту до професійної діяльності з використанням національних засобів фізичного виховання» (2016).
У Запорізькому регіоні Олександр Притула виступає провідним фахівцем із дослідження козацьких бойових мистецтв, народних спортивно-оздоровчих практик і систем патріотичного виховання молоді, вивчає історію та правничі засади звичаєвого права. Свої визначні напрацювання шановний науковець втілив в багаточисленних статтях, що вийшли у фахових та науково-популярних виданнях, науково-методичній літературі, що присвячена тренувальним методикам та підготовці фахівців спортивної галузі, зокрема з національного рукопашу «Спас», адаптації національних видів фізичного виховання в класичному університеті тощо.
Для студентів факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Олександр Леонтійович вже багато років поспіль викладає низку лекційних курсів, проводить практичні заняття і тренування з таких дисциплін як «Теорія та методика українського рукопашу “Спас”», «Організація діяльності в українському рукопаші “Спас”», «Техніка і тактика в українському рукопаші “Спас”», «Історія і духовні основи “Спасу”», «Психофізичні і оздоровчі системи “Спас”» та багатьох інших авторських курсів.
Олександр Леонтійович завжди виступав як чесний і принциповий громадський діяч, що керується інтересами прогресивного українства, його визначною заслугою є створення й організаційно-методичне забезпечення суто українського національного напрямку бойових мистецтв «Спас», утворення ВГО «Всеукраїнська федерація “Спас”» і внесення цього напряму до списку офіційно визнаних в Україні спортивних напрямів, розробка методик спортивно-оздоровчого та національно-патріотичного виховання молоді. Активний, прогресивний і завжди у вирі подій, у різні роки, починаючи із 2003, він займає керівні або інші високі посади у різних громадських організаціях, такі як голова Правління Всеукраїнської громадської організації «Товариство Нестора Махна «Гуляй-Поле», член Ради Українського козацтва при Президентові України, наказний отаман громадської козацької організації «Спілка Козаків України “Військо Запорозьке”». Він – член Громадської ради при Запорізькій обласній державній адміністрації, член обласної координаційної ради з питань розвитку козацтва при ЗОДА, член наглядової ради Національного заповідника «Хортиця», з 2005 р. і до сьогодні – президент Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація “Спас”». А ще – суддя національної категорії, голова наглядової ради громадської організації «Південно-Східний Центр Соціального Партнерства» міста Запоріжжя, член Координаційної ради з питань розвитку козацтва в Україні при Кабінеті Міністрів України.
За плідну спортивну, тренерську та науково-дослідницьку діяльність, а також за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм ювіляр відзначений багатьма почесними державними та регіональними нагородами: Хрестом «Запорізька слава» за відданість справі відродження Запорізького краю (2007), відзнакою президента України «Хрест Івана Мазепи» (2009), медалями «За особистий внесок у розвиток міста Запоріжжя» (2010), «За розвиток Запорізького краю» (2012), орденом ІІІ ступеня «За заслуги перед Запорізьким краєм» (2010), подякою від Посольства США за участь у спільному україно-американському проєкті «Джон Пол Джонс» (2013), відзнакою «Оскар у бойових мистецтвах» Міжнародної конфедерації бойових мистецтв (ІМАС, 2014), орденом ІІ ступеня «За заслуги перед Запорізьким краєм» (2014), неодноразово нагороджений різними відзнаками від державних установ та громадських об’єднань. Універсалом Верховного отамана Українського козацтва в квітні 2012 року йому було присвоєно почесне козацьке звання генерал-осавул козацтва.
Шановного ювіляра в цей знаменний для нього день вітають колеги, студенти, вдячні йому за мудрість батьківських порад, та численні друзі. Іменинника цінують і поважають за його вміння всім завжди допомагати, за приклад, який він надає як справжній чоловік, гарний сім’янин і справжній патріот молодої української держави. Здоров’я Вам міцного, Олександре Леонтійовичу, та нових визначних звершень бажає увесь численний колектив ЗНУ!

Схожі новини

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=52730 and cach_timestamp>1614397718
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'