Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ підбили підсумки Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса

Двадцять шостого грудня на базі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в режимі Zoom-конференції відбулося підбиття підсумків фінального туру Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса. Захід проводився на базі ЗНУ згідно з наказом МОН України № 1439 від 19.11.2020.

На початку заходу до присутніх звернувся проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук. Він привітав учасників та їхніх наукових керівників, наголосив на важливості участі в таких конкурсах для становлення молодих науковців, а також для розвитку української науки. Геннадій Миколайович подякував організаторам конкурсу й висловив сподівання, що це інтелектуальне змагання буде проходити регулярно й надалі залишатиметься важливою подією в україномовному науковому просторі.

До складу журі конкурсу ввійшли всесвітньовідомі фахівці з літературознавства, театрознавства і художнього перекладу, зокрема професорка Ірина Римма Макарик (Університет Оттави, Канада), професорка Наталія Жлуктенко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), професор Максим Стріха (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), професор Олександр Пронкевич (Чорноморський національний університет імені Петра Могили), професорка Ольга Бандровська (Львівський національний університет імені Івана Франка), професорка Майя Гарбузюк (Львівський національний університет імені Івана Франка). Голова журі – професорка Наталія Торкут (Запорізький національний університет). Члени високопрофесійного журі, оцінюючи роботи конкурсантів, відзначили науковість і виваженість підходу юних учених до розкриття обраних ними тем для дослідження, оригінальність поглядів й актуальність їхніх наукових розвідок.

Зауважимо, що цього року на конкурс надійшла 61 робота від представників 16 університетів України, в тому числі від Київського національного університету імені Тараса Шевченка (6), Державного університету «Житомирська політехніка» (4), Криворізького державного педагогічного університету (4), Львівського національного університету імені Івана Франка (3).

Окремо варто відзначити, що незмінним лідером за кількістю учасників залишається Запоріжжя: 22 проєкти було представлено студентами Запорізького національного університету, 7 – Класичного приватного університету. Це й не дивно, адже саме місто Запоріжжя, де протягом 10 років успішно працює креативна команда ентузіастів під керівництвом професорки Наталії Торкут, сьогодні справедливо вважається центром українського шекспірознавства, добре відомим далеко за межами нашої держави.

Студенти Запорізького національного університету неабияк зацікавлені в участі в цьому конкурсі та докладають максимум зусиль, аби достойно презентувати свої наукові розвідки з шекспірознавства. Про це свідчить той факт, що з 15 призових місць – 4 у студентів цього самого закладу вищої освіти.

І місце виборола аспірантка 2 року навчання факультету іноземної філології Яна Нікітюк (науковий керівник – доцент Черняк Ю.І.), чия робота «Шекспір і Італія: особливості акультурації» набрала 46 балів. На ІІ місці – роботи одразу двох представників ЗНУ. Робота першокурсниці ФІФ Валерії Руденко (керівник – професор Ніколова О.О.) «Образ Макбета у сучасному мистецтві» набрала 44 бали. Наукова розвідка студентки 4 курсу ФІФ Поліни Ковальчук (науковий керівник – доцент Василина К.М.) «Шекспір у рецепції Бернарда Шоу: ґенеза, ключові ідеї та їхній резонанс» журі оцінило в 41 бал. Серед тих конкурсантів, які посіли ІІІ місце, – другокурсниця факультету іноземної філології Ірина Ульченко (науковий керівник – професор Галуцьких І.А.). Її робота «Тілесність в трагікомедії У. Шекспіра “The Tempest” та її художня репрезентація в сучасних художніх текстах» набрала 36 балів.

Колектив Запорізького національного університету вітає своїх талановитих студенток із вагомою перемогою, пишається їхніми успіхами й та зичить їм подальших здобутків на науковій ниві.

Ознайомитися з переліком учасників фінального туру Всеукраїнського шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса, зокрема переможців, та їхніх наукових керівників можна, переглянувши прикріплені додатки.

ker__vniki_uchasnik__v_f__nal__nogo_etapu_konkursu.doc

rezul__tati_f__nal__nogo_etapu_konkursu.doc