Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для науковців ЗНУ відкрито доступ до платформ Scopus та ScienceDirect

Для науковців ЗНУ відкрито доступ до платформ Scopus та ScienceDirect

29.12.2020 15:42 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека електронні наукові бази наукова діяльність Scopus ScienceDirect

Перемовини між Міністерством освіти та науки України та компанією Elsevier щодо доступу до електронних наукових баз та аналітичних ресурсів завершилися підписанням договору між Державною науково-технічною бібліотекою України та Elsevier.

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) за кошти держбюджету отримав доступ:

• до 31 травня 2021 р. до міжнародної наукометричної бази даних Scopus;
  • з 1 січня до 31 грудня 2021 р. до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2 088 електронних монографій 2019-2020 рр.).

ScienceDirect – повнотекстова база даних компанії Elsevier, яка містить 25% світових наукових публікацій з усіх галузей знань від понад 47 тис впливових авторів. На платформі ScienceDirect представлені такі типи наукових видань як: електронні книги Elsevier (eBooks), книжкові серії (Book Series), довідкові видання (Handbook), навчальні посібники (Textbooks) тощо.

Серед переваг використання платформи ScienceDirect – зручний та інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс, широко розповсюджені формати завантаження повних текстів (PDF і HTML) та наявність гіперпосилань на значну кількість науково-технічних і медичних статей на платформах інших видавництв.

Науково-педагогічні працівники, студенти відтепер мають можливість залучити літературу англійською та іншими мовами до фахової підготовки.

Також для шести установ України, визначених наказом МОН від 09.05.2020 р. № 721, надано доступ до аналітичної платформи SciVal, якою можуть скористатися в Державній науково-технічній бібліотеці України також і інші університети.

Перейти на платформи можна на вебсайті наукової бібліотеки http://library.znu.edu.ua/: банери Scopus, ScienceDirect.

Доступ до платформи ScienceDirect здійснюється автоматично за обліковим записом до бази Scopus. Просимо звернути увагу: зареєстровані раніше користувачі повинні поновити пароль доступу до Scopus, нові користувачі повинні створити обліковий запис в локальній мережі ЗНУ з будь-якого комп'ютера. За логіном і паролем буде доступний віддалений доступ до Scopus та повнотекстових ресурсів бази даних ScienceDirect.

Також на сайті Scopus обов'язково необхідно перевірити який заклад надає доступ, особливо тим користувачам, які реєструвалися в бібліотеці ЗНТУ. Сайт Scopus в локальній мережі ЗНУ: правий верхній кут, помаранчевий прямокутник «Учреждения» – повинно значитись: «Доступ предоставлен Zaporizhzhia National University Research library, Науковці ЗНУ». Якщо інше, виконайте дію: «Сменить организацию».

Вебінари тренера Elsevier Марини Назаровець з використування Scopus та ScienceDirect українською можна прослухати на платформі Онлайн-тренінгового центру Elsevier (Elsevier Online Training Hub).

Із питань доступу до Scopus, ScienceDirect та вебінарів звертайтесь до наукової бібліотеки на email: lib@znu.edu.ua

Наукова бібліотека