Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковцям ЗНУ пропонується взяти участь у першій серії вебінарів 2021 року, присвячених можливостям платформи Web of Science

30.12.2020 15:29 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University наукова бібліотека вебінари наукова діяльність наукометрична платформа Web of Science

Для користувачів ресурсів платформи Web of Science, зокрема науковців ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), у новому році навчання розпочнеться 5 січня 2021 року низкою вебінарів.

Реєстрація – за посиланням біля обраного вебінару, натисніть на слово «Register», заповніть анкету та запишіть питання. Стандартно вебінар проходить у WEBEX, який не підтримує операційну систему ХР.

Зверніть увагу, що два вебінари мають нестандартний час початку та тривалість, що буде відображено у сертифікатах, які будуть надіслані всім, хто прослухає не менше 90% часу. Організатори будуть вдячні за інформування колег, студентів, аспірантів.

Проводить Ірина Тихонкова, к.б.н., фахівець з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання Clarivate.

5 січня 2021 р., 15:15-16:45

Тема: Ресурси Clarivate для наукової діяльності

Тези: Оглядовий вебінар по можливостям платформі Web of Science в новому інтерфейсі для пошуку, аналізу наукової літератури з застосуванням базового та розширеного пошуку, виявленню найвпливовіших публікацій, установ, науковців, видань. Збереженні та робота з документами в референс-менеджері EndNote. Аналіз здобутків науковця в базі Web of Science Core Collection та авторському профілі Publons. Протягом 1,5 годинного вебінару відпрацюємо повний цикл роботи з науковою літературою, обговоремо питання, що залишили учасники в реєстраційній анкеті. Розрахований на тих, хто починає роботу з ресурсами.

Реєстрація: https://bit.ly/3nJQzEr

14 січня 2021 р., 12:15-13:00

Тема: Essential Science Indicators

Тези: Оглядовий 45 хвилинний вебінар-демонстрація можливостей аналітичного інструменту Essential Science Indicators, в якому представлені високоцитовані роботи з більш ніж 12 тисяч видань, які відносяться до 22 категорій і у порівнянні з роботами того самого типу, дати публікації та предметної галузі протягом останніх 10 років потрапляють до 1% цитувань. Essential Science Indicators дозволяє проводити аналіз високоцитованих авторів, установ, країн, журналів.

Реєстрація: https://bit.ly/3rmToxG

14 січня 2021 р., 16:15-17:15

Тема: Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки

Тези: Важливим етапом наукової діяльності є оприлюднення отриманих даних. Із появою електронних видань, відкритого доступу, технічні аспекти створення видання не є досить складними. В деяких країнах формалізуються вимоги до видань, в яких мають бути оприлюднені результати, що виносяться на захист або отримання наукових звань. Мета цього полягає в кращому представленні науковій спільності здобутків науковців. Проте часто через брак досвіду, науковці як молоді, так і більш досвідчені, стають жертвою хижацьких видань, які з’явилися у відповідь на вимоги ринку, і не є майданчиками для обміну досвідом, а часто є або піратськими копіями знаних видань, або намагаються під них мімікрувати. Публікація в хижацьких виданнях –  це втрата результатів, часу, грошей і, найголовніше, репутації. Протягом вебінару обговоримо основні типи хижацьких видань, на що варто звернути увагу при доборі видання, як перевірити індексацію видання у, наприклад, Web of Science Core Collection.

Реєстрація: https://bit.ly/2M3XYkl

28 січня 2021 р., 16:15-17:15

Тема: Web of Science Core Collection у новому інтерфейсі

Тези: Новий рік тішить нас новим інтерфейсом Web of Science Core Collection. На онлайн-демонстрації перевіримо чи всі знайомі функції доступні лише з однієї – головної бази на платформі, дізнаємося, що очікувати від прийдешніх оновлень, як формувати, редагувати запит за певною темою, використання символів скорочення та заміни, як зберігати результати, в тому числі, як обирати видання для публікації, аналізувати їх через створення звітів із цитування робіт та пов’язаних записів. Формування списку відмічених публікацій. Не залишаться без відповіді всі питання, які буде поставлено в реєстраційних анкетах.

Реєстрація: https://bit.ly/3nIGN5H

Із питань доступу до Web of Science та вебінарів звертайтесь до наукової бібліотеки на email: lib@znu.edu.ua

Наукова бібліотека