Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні вченої ради інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ підбили підсумки наукової та освітньої діяльності

Двадцять восьмого грудня 2020 року відбулось планове засідання вченої ради інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу). Його модераторкою стала професорка Наталія Метеленко – голова вченої ради інженерного навчально-наукового інституту. Згідно з порядком денним учасники заходу обговорили низку актуальних питань із наукової, навчальної та адміністративної діяльності інженерного навчально-наукового інституту.

Під час вченої ради були затверджені звіти про науково-дослідну роботу інституту впродовж 2020 року. А також – обговорені перспективи виконання наукових та дослідницьких робіт, що мають продовжуватися в поточному навчальному році, окреслені та затверджені нові теми науково-дослідних робіт. Заступник директора ІННІ з наукової роботи Карина Бєлоконь відзначила високу активність роботи науковців зі студентами всіх спеціальностей щодо їхнього залучення до участі в науково-практичних конференціях різних рівнів.

Заслухали та затвердили звіти керівників навчально-наукових структурних підрозділів (лабораторій), зокрема, доктора технічних наук Дмитра Алексієвського. Дмитро Геннадійович розповів про результати роботи науково-дослідної лабораторії промислової електроніки, перспективним планом роботи якої є розробка промислового зразка озонової станції ОСП-6. Крім того, він доповів про впровадження озонових технологій та інші розробки для КП «Водоканал». Учений звернув увагу на подальшу співпрацю з міжнародними закладами вищої освіти та організаціями, діяльність яких пов’язана з інженерною екологією тощо.

Про виконану роботу та перспективи подальшої науково-практичної діяльності звітували й керівники інших лабораторій. Зокрема, професор Віктор Скачков розповів про досягнення вчених-металургів у сферах міжнародного співробітництва в науці й практиці, а також поділився з членами ради перспективами наукової діяльності його лабораторії.

Завідувачі випускових кафедр підтримали ініціативу Наталії Метеленко щодо нагородження магістрів, яким за результатами захистів магістерських робіт рекомендовані дипломи з відзнакою.

Заступник директора ІННІ з навчальної роботи Тетяна Шарапова звернула увагу гарантів освітніх програм і завідувачів кафедр на те, що до лютого 2021 р. потрібно забезпечити наявність освітніх програм для набору 2021-2022 н.р. згідно з відповідним Положенням ЗНУ та з новими стандартами, а також, за необхідності, внести зміни до освітніх програм, що вже існують. Щодо цього питання гарант освітньої програми «Інформаційна економіка» В’ячеслав Глущевський звернув увагу членів ради на необхідність щорічного внесення змін до освітніх програм із метою постійного покращення якості вищої освіти.

Завідувач кафедри менеджменту організацій та управління проєктами Валентина Воронкова представила до друку навчальний посібник «Адміністративний менеджмент» та методичні рекомендації для здобувачів ступеня вищої освіти «магістр» спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 281 «Публічне управління та адміністрування», які відповідають сучасним вимогам стандартів вищої освіти.

Члени вченої ради обговорили питання доцільності залучення провідних фахівців закладу до розробки програм розвитку промисловості регіону, удосконалення екологічної політики тощо. Завідувач кафедри прикладної екології та охорони праці Геннадій Кожемякін звернув увагу на доцільність у цьому напрямку реєстрації науковців на офіційних сайтах міської ради та Обласної державної адміністрації.

За ініціативи голови вченої ради Наталії Метеленко та за підтримки керівництва інженерного навчально-наукового інституту, члени вченої ради запропонували звернутися з клопотанням до ректора ЗНУ Миколи Фролова та рекомендувати в.о. завідувачів кафедри електротехніки та енергоефективності Віктора Коваленка та кафедри металургії Олексія Кириченка до участі в конкурсі на заміщення вакантних посад завідувачів відповідними кафедрами.

Завершуючи засідання, голова вченої ради нагадала присутнім про підписання договору про співпрацю з Інститутом економіки промисловості НАН України, що, на думку керівництва, забезпечить ефективне використання не тільки наукового потенціалу металургійних спеціальностей, а й усього інженерного навчально-наукового інституту.

Інженерний навчально-науковий інститут