Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, представниця незалежного інформаційного агентства в м. Енергодарі Дар’я Климак

05.01.2021 08:54 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з виховванкою факультету журналістики. яка закінчила бакалаврат за спеціальністю «Видавнича справа та редагування», а також – магістратуру за освітньою програмою «Медіакомунікації», представницею незалежного інформаційного агентства в м. Енергодарі Дар’єю Климак. Вона поділилася своїм досвідом навчання на факультеті журналістики ЗНУ, а також надала поради студентам.

- Скажіть, будь ласка, як Ви свого часу опинилися на факультеті журналістики ЗНУ?
- Із дитинства я дуже люблю читати. Це було єдине заняття, яке могло вгамувати мою активність. Ще в початковій школі чітко зрозуміла: хочу бути журналістом! Вміння правильно та цікаво формувати думки на папері дозволило мені створювати дописи для регіональної газети. Із цього все й почалося. Після закінчення школи без вагань надіслала документи до ЗНУ на факультет журналістики. Обрала кафедру видавничої справа та редагування. За всі щасливі роки навчання жодного разу не пошкодувала про своє рішення. Це був чудовий час, який залишиться в моєму серці назавжди.
- Що найбільше запам’яталося з часів навчання в університеті?
- Найбільше запам’яталися традиційні чаювання з викладачами на кафедрі. У моїй групі були одні дівчата та на кафедрі видавничої справи та редагування теж майже всі – освітянки. Тож на свята ми полюбляли зібратися нашою університетською родиною та розмовляти про все-все. Таке зближення з викладачами дуже допомагало в навчанні, ми почувалися «своїми».
- Які вивчені дисципліни стали в пригоді в подальшому житті?
- Усі дисципліни, які вивчають студенти протягом навчання на факультеті, дуже важливі. Неможливо уявити журналіста без вміння правильно та грамотно писати й говорити. Або ж журналіста, який не знає історію своєї професії. Кожна дисципліна – «скарб» для майбутнього професіонала. Тому я раджу не прогулювати пари, а навпаки, сумлінно вивчати всі предмети та не соромитися запитувати у викладачів про те, що не до кінця зрозуміло.
- Чи працювали ви за спеціальністю під час навчання? Де працюєте зараз?
- Під час навчання за спеціальністю я не працювала, але практика в газеті «Клякса» завжди мене надихала в майбутньому працювати журналістом. Це було дуже цікаво. Ми писали для діток, а це – вдвічі більша відповідальність. Після закінчення магістратури одразу влаштувалася в інформаційне агентство, де пропрацювала півтора року тележурналістом. Колосальний досвід для першої роботи. Коли зрозуміла, що там вже вичерпала себе, вирішила йти далі. Зараз ми з колегами реєструємо власне незалежне інформаційне агентство, на сайті якого будуть публікуватися актуальні новини мого рідного міста Енергодар. Вірю, що в нас все вийде!
- Які можливості дав Вам саме університет?
- ЗНУ – чудовий майданчик, аби усвідомити, чи дійсно ти обрав правильний шлях. Після закінчення навчання в мене не було жодного сумніву, що йду правильною доріжкою. Професіоналізм і досвід викладачів допомогли мені стати не просто журналістом, а освіченим і «сильним» фахівцем. Наразі я багато читаю, полюбляю друковану літературу: вона мені завжди буде ріднішою. Намагаюся не зупинятися на досягнутому, більше розвиватися та навчатися новому. Людині завжди є куди рости!
- Що можете порадити студентам для початку успішної кар’єри?
- Успіх – для кожного свій. У нашій нелегкій, але цікавій роботі важливо бути чесним із самим собою. Усвідомлювати, що ми формуємо світогляд тих, хто нас слухає або читає. Любіть свою справу – і гарне кар’єрне зростання вам гарантовано!