Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики. продюсерка спецпроєктів TV5, контент-менеджерка всеукраїнського проєкту Ольга Тетенич

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики. продюсерка спецпроєктів TV5, контент-менеджерка всеукраїнського проєкту Ольга Тетенич

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики. продюсерка спецпроєктів TV5, контент-менеджерка всеукраїнського проєкту Ольга Тетенич
11.01.2021 11:39 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває успішна реалізація масштабного профорієнтаційного проєкту «Історії успіху випускників ЗНУ». Сьогодні вашій увазі пропонується інтерв’ю з вихованкою факультету журналістики Ольгою Тетенич, яка наразі поєднує роботу продюсера спецпроєктів Департаменту власного виробництва ЗНТРК TV5 та контент-менеджера всеукраїнського проєкту з обміну контентом «Media Change Ukraine». Крім того, вона – редактор новин на запорізькому радіо «Формат FM».

- Олю, вітаю! Робота на телебаченні – це завжди «вир». Як відпочиваєш, з чого черпаєш сили для повсякдення?

- Вітаю! Для мене телебачення – це не відокремлений від мене вир. Це – той вир, в якому я і знаходжу своє натхнення, отримую підзарядку та додаткову наснагу. Мені пощастило займатися тим, що дає мені сили для додаткових проєктів та подальшої роботи. А коли дуже хочеться відпочити, напевно, як і багато інших, переключаюся на спорт, книги, фільми та відпочинок із рідними. Проте, зазвичай, я не потребую довгого відпочину, починаю сумувати за роботою :)

- У тебе є хобі, чим частіше любиш займатися у вільний час?

- Так, у вільний час займаюся спортом. Це чудово дозволяє на деякий час викинути все з думок та переключитися на інший вид діяльності.

- Ти працюєш на телебаченні вже більше семи років. В уявленні пересічних українців телевізійник – це той, кого бачимо на екрані телевізора. Робота поза кадром для тебе стала визначальною чи так склалися обставини?

- Поза кадром – це саме те місце, де я хотіла працювати, опинившись на телебаченні. Навіть не знаю чому, але кадр мене ніколи не вабив. Обожнюю весь той світ, який саме по той бік камери: підготовка, швидкі рішення, зміни та пошук нових варіантів, контроль за дотриманням таймінгу тощо. Саме це все мене заряджає.

- Три роки (упродовж 2013-2016 рр.) ти працювала випусковим редактором новин на TV5. Це була перша твоя посада?

- Моя перша робота на телебаченні була на ВПТВ («Вільний Простір»). Саме там розпочався мій професійний шлях, зокрема випускового редактора новин. TV5 – моє друге місце роботи.

- Чи пам’ятаєш свій перший телевізійний сюжет чи репортаж? Це було під час роботи на Запорізькому обласному комерційному телеканалі ВПТВ («Вільний Простір»)?

- Мій перший сюжет був під час навчання у медіашколі («Медіагрупа Нові Проекти»), перед роботою на ВПТВ. Це навіть була спроба невеликого розслідування. Воно виявилося не дуже вдалим і відверто затягнутим, через відсутність деяких знань на той час. Проте, це – також досвід. Яскравіша згадка того часу – перший прямий ефір у новинах на ВПТВ як випускаючого редактора. Було й шалене хвилювання, й тремтіння в руках, і деякі помилки. Але той перший досвід виявився дуже цінним для мене.

- Студенткою 4 курсу факультету журналістики ЗНУ ти була зарахована до медіашколи «Медіагрупа Нові Проекти». Що сьогодні згадуєш найчастіше з того періоду, адже навчатися з ранку до ночі – це було важко? Чи я помиляюся?

- Можливо, фізично тоді було не дуже просто, але то був напрочуд цікавий час! Згадую його з теплом у душі. Принадність навчання була в тому, що наші медіатренери давали всім студентам змогу спробувати себе на кожній позиції, яка є в редакції. Відтак, кожний мав змогу зрозуміти, як працювати випусковим редактором, журналістом, ведучим, координатором, режисером монтажу чи оператором. Із нами працювали виключно практики, запрошували ведучих/журналістів/медіаюристів/стилістів тощо. Це саме той багаж знать і вмінь, який у поєднанні з навчанням в університеті сформував багато класних професіоналів. До речі, більша частина студентів, які пройшли курс медіашколи, залишилися в професії.

- Олю, 2016-й, напевно, став для тебе таким… насиченим. Документальний фільм «Будинок немовляти. Остання колискова» в рамках циклу «Легенди» – це пошук чогось нового у професійній діяльності чи «перевірка» своїх можливостей?

- «Будинок немовляти. Остання колискова» – це моє найбільше досягнення на той час. Можна сказати, що це був і пошук себе, і випробовування своїх можливостей. Я ще працювала випусковим редактором у новинах. Керівництво вирішило запускати цикл документальних фільмів і надало можливість спробувати себе в цьому форматі. Авжеж, мені хотілося пробувати себе в чомусь новому, навчатися, розширювати свої можливості. Тож у той час я паралельно працювала випусковим редактором новин і займалася документальним фільмом. І я дуже рада й вдячна, що в мене була така можливість.

- Тоді у ЗМІ була низка схвальних публікацій щодо фільму. Як автор і сценарист цієї документальної роботи ти була серед номінантів телевізійної премії «Телетріумф-2016». Як воно: давати інтерв’ю, а не брати його?

- Давати інтерв’ю – це не моє, однозначно J Одразу розумієш всіх своїх спікерів і вкотре це доводить, що я саме на своєму місці – по той бік камери.

-Уже восени запоріжці мали змогу дивитися в ефірі TV5 першу в запорізькому регіоні повноформатну кулінарну телепрограму власного виробництва «Вінегрет шоу». Ти була її редактором. Чому кулінарія?

- «Вінегрет Шоу» – мій другий проєкт вже у Депатраменті власного виробництва на TV5. Я була редактором та координатором. Це чудовий досвід роботи у інформаційно-розважальному форматі та в крутій команді.

Чому кулінарія? На каналі у той час вирішили запустити кулінарний проєкт. Мені з колегою запропонували спробувати свої сили в ньому та попросили прописати своє бачення програми. Воно збігалося з думками продюсерів.

По-перше, для мене завжди цікаво пробувати себе у чомусь новому. По-друге, чому б і ні? Рецептами та деякими лайфхаками зі зйомок і досі користуюся в повсякденному житті.

- У 2018 році ти – редакторка інформаційно-розважального тревел-шоу. Розкажи, будь ласка, які особливості роботи редактора над таким форматом телепрограм?

- У тревел-шоу «Вело Тревел» я була редактором проєкту вже на етапі його підготовки в ефір, у пост-продакшені. Моя задача була переглядати вже змонтовану програму на предмет дотримання логічності, динаміки, монтажності тощо. Тому саме про підготовку до зйомок з мого боку буде некоректно розповідати. Проте скажу точно, що команда, яка працювала над проєктом, проводила дуже потужну роботу на етапі пред-продакшену. Продумували все до дрібниць: від загального маршруту та зупинок «на каву» – до набору техніки та положення сонця під час зйомок.

-Ця програма 2018 стала переможцем «Телетріумфу» (чи ти як редактор цієї програми отримала цю премію?). Поділися емоціями. Адже це завжди мотивує у повсякденній роботі, коли твою роботу відзначають!

- Авжеж, я раділа за команду цього проєкту, як і за інші досягнення каналу. Того року TV5 привіз декілька статуеток «Телетріумфу». Тому приводів для радощів було багато.

- Як на мене, цикл сюжетів до 25-річчя телеканалу TV5 «Шлях до успіху» – це такий своєрідний творчий «звіт» мовника перед громадськістю. Один із них під назвою «Точка відліку. Шлях до успіху», за твоїм авторством, про колишніх колег, а тепер вони – обличчя загальнонаціональних каналів ICTV, Інтер, 1+1 тощо. Кликали на роботу до столиці?

- Так, щоб хтось кликав, такого не було. Я самостійно відправляла резюме на вакансії, їздила на співбесіди. Мій професійний шлях у столиці попереду J

- Серед них чимало випускників твого рідного факультету журналістики ЗНУ. А що би ти побажала теперішнім студентам журфаку?

- Головне – не нехтувати можливостями! Використовувати всі шанси для досягнення своєї цілі. Приділяти увагу практиці (у студентів журфаку для цього є унікальні можливості). Не боятися помилятися. Бути допитливими та щиро полюбити свою роботу. Тоді професія дасть вам набагато більше, ніж гонорари або стаж. Вона відкриє перед вами чудові можливості.

- Дякую, Олю, що знайшла час для бесіди. Творчої тобі наснаги, нових ідей і реальних можливостей їх втілити! Щасти!

- Дякую і Вам! Хай щастить!

 

Алла Тернова,

доцент кафедри журналістики

 

Схожі новини