Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На кафедрі хімії триває плідна науково-дослідна робота студентів

На кафедрі хімії триває плідна науково-дослідна робота студентів

11.01.2021 13:50 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет кафедра хімія студентська наука

Студентська наукова робота є невід’ємною частиною науково-дослідної діяльності кафедри хімії біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Студенти кафедри – активні учасники наукових заходів як на рівні університету, так і за його межами.

Вони займаються науково-дослідною роботою в чотирьох проблемних групах: «Біоорганічна хімія», «Харчова хімія», «Дослідницька хімія» та «Професіоналізм майбутніх учителів хімії, біології та основ здоров’я». Метою роботи студентських наукових груп є залучення студентів до наукової діяльності, розкриття творчих здібностей студентів, поглиблене вивчення біоорганічної, харчової та аналітичної хімії, проведення наукової роботи студентами з перспективою виконання курсових та кваліфікаційних робіт. А також – виявлення обдарованих і талановитих студентів та створення умов для обміну досвідом між творчою молоддю.

Студенти активно залучаються до науково-дослідної роботи, мають спільні публікації з викладачами, виступають із доповідями у роботі міжнародних науково-практичних конференцій, мають відзнаки. За 2020 рік студентами кафедри хімії було опубліковано 4 наукові статті та 30 тез доповідей.

Із 2019 року на кафедрі хімії виконується проєкт молодих учених «Раціональний дизайн S,N-модифікованих амінотіолів як потенційних протирадіаційних засобів», що фінансується МОН України (керівник проєкту – к.б.н., доцент кафедри хімії М.М. Корнет). Проєкт передбачає раціональний дизайн, сучасний органічний синтез, дослідження на біологічних моделях потенційних радіопротекторних структур, з метою виявлення сполук-лідерів, придатних для подальшої розробки лікарських засобів. До його виконання залучаються студенти-хіміки, які прагнуть у майбутньому пов’язати своє життя з наукою.

Серед студентів, які мають найвагоміші наукові результати, регулярно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та успішно представляють результати своєї науково-дослідної роботи й на інших конкурсах різного рівня, варто відзначити Алісу Лагрон і Тетяна Папієва.

Науково-дослідницька діяльність студентів є невід’ємною складовою частиною навчання і підготовки кваліфікованих фахівців-хіміків, здатних самостійно вирішувати професійні, наукові і технічні завдання.

ERROR - select n.cached_info from cms8_news as n where n.lang='ukr' and n.news_id=52800 and cach_timestamp>1614203989
Unknown column 'n.news_id' in 'where clause'