Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Легенда про ялинку студмістечка ЗНУ надихає студентство на успішне складання сесії та започатковує святкові традиції вишу

11.01.2021 17:01 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University студмістечко центр культури дозвілля свято

Студентське містечко Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) вже кілька років заслужено вважається окрасою Олександрівського району. Особливо це стає помітно в новорічний час, коли й самі навчальні корпуси, і простір між ними оздоблюють святковими прикрасами. Не лише студенти й викладачі, але й мешканці навколишніх вулиць вважають університетський простір ідеальним місцем для прогулянки чи селфі у святкових лаштунках. Та для студентів вишу – це не лише спосіб покращити настрій напередодні свят, поділитися своєю радістю з друзями у соцмережах.

Новорічні локації-прикраси цього року надихнули їх на святковий челендж, який дозволяє не лише гарно зустріти свята, але й мобілізувати зусилля й водночас уникнути стресу перед сесією чи мінімізувати його. Справа в тому, що хоча найбільш відома для всіх представників вишу ялинка традиційно встановлюється біля спортивного корпусу й урочисто відкривається 19 грудня – у день Святого Миколая. Однак оздоблені іграшками й гірляндами ялинки прикрашають холи всіх навчальних корпусів. Напроти навчального корпусу № 2, на так званій «студентській площі» встановлюють велику зелену кулю-прикрасу, які ще називають «круглою новорічною ялинкою». На спортивному корпусі та на корпусі №2 встановлюють вітальні написи й новорічні фігури, які у сутінках сяють яскравими вогнями.

Тож аби отримати гарні оцінки під час зимових іспитів, студенти не лише старанно повторюють усе, що вивчили під час першого семестру. Також вони дотримуються цілої низки ритуалів, які мають забезпечити їм легке проходження екзаменаційних випробувань. Одна з таких студентських традицій – новорічний фотомарафон, про який студенти старших курсів розповідають першокурсникам. Для його успішного подолання потрібний телефон чи інший гаджет, на який можна фотографувати, гарний настрій та вірні друзі поруч. Для тих, хто «збере» колекцію власних фотографій на фоні всіх ялинок в корпусах та на території студмістечка ЗНУ, зимова сесія буде вдалою. А якщо зробити це впродовж одного дня – то буде таланити не лише під час сесії, але й упродовж усього нового року. Більше того, під час карантину молодь «осучаснила» челендж тим, що через пандемічні обмеження почали спрацьовувати навіть засоби технічного колажування: йдеться про «привнесення» себе на фото вже готової ялинки за допомогою багатьох корисних програм і додатків.

До речі, нагадаємо, що у вітринах першого поверху спортивного корпусу ЗНУ співробітники центру культури щороку влаштовують нову оригінальну новорічну експозицію, яка не залишає байдужою нікого з перехожих. А в 2020 році із вересня – від початку навчального року - у цих вітринах створили масштабну композицію «Пори року», де символічно представлені всі сезони.

Тож у студентів є чимало місць, де вони можуть зробити чудові світлини на пам'ять про передноворічні дні, коли викладачі та керівництво ЗНУ щиро бажають їм усіляких гараздів в прийдешньому році, зокрема під час зимової сесії.

До речі, є свідчення від самих учасників таких челенджів про те, що прикмета справді спрацьовує. Щоправда, у тих випадках, коли супроводжується наполегливою працею і бажанням досягати все нових успіхів і перемог. І вже точно не підлягає сумніву те, що такий спосіб створити святковий архів із яскравими небуденними фотографіями забезпечує гарний настрій і дає змогу весело провести час. А приємні спогади, своєю чергою, стають у пригоді під час напруженої праці, яка і є запорукою чергових перемог студентства ЗНУ.