Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Генеральний Консул України в Гданьську та представники центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського ЗНУ обговорили перспективи співпраці

Початок нового року – найкращий час як для старту нових проєктів та програм, так і для розвитку існуючих напрямків співпраці на будь-якому рівні та у будь-якийгалузі. На початку січня відбулася важлива зустріч Генерального Консула України в Гданську (Польща) Лева Захарчишина та директорки центру польської мови і культури ім. Яна ІІІ Собеського, доцентки кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів інженерного навчально-наукового інституту Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National Universitу) Ганни Макушинської.

Темою зустрічі стали перспективи розвитку відносин між двома регіонами України та Польщі. Зокрема, відбулося конструктивне обговорення можливостей співпраці Запорізького регіону з містом Гданськ і Поморським регіоном у науково-дослідницькій, освітній, академічний сферах. Пан Консул окреслив можливості ефективної співпраці в торгівельно-промислових відносинах малого та середнього бізнесу, в сучасному культурному просторі. Окрему увагу Лев Захарчишин і Ганна Макушинська приділили перспективам розвитку туристичної галузі.

Важливим для укріплення взаємин України та Польщі стало перейменування скверу в м. Гданську на честь славетного сина Запорізької землі, уродженця міста Токмак Марка Безручка. У церемонії вшанування пам'яті нашого земляка, з державними прапорами України та Польщі, подарованими Воєводою Поморським, взяли участь і представники товариства польської культури Св. Іоанна Павла II.

Учасники події впевнені, що розвиток співпраці Запоріжжя і Гданська може стати підґрунтям комплексного регіонального партнерства задля процвітання й спільного блага України та Польщі.

Інженерний навчально-науковий інститут