Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели онлайн-нараду з представниками адміністрацій коледжів вишу щодо питань організації випусків студентів та їхнього вступу до ЗВО

14.01.2021 10:00 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University інженерний навчально-науковий інститут коледжі відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування онлайн-нарада профорієнтаційна діяльність вступ-2021

Тринадцятого січня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) під головуванням проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури відбулась онлайн-нарада з питань організації зимового і літнього випуску студентів коледжів та їхнього подальшого вступу до вишу. Участь у заході взяли директори всіх коледжів університету: від ВСП «Фаховий коледж бізнесу та харчових технологій ЗНУ»  – Олександр Олійник, від ВСП «Економіко-правничий фаховий коледж ЗНУ» – Олена Грибанова, від ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ» – Лариса Тютюнник, від ВСП «Запорізький гідроенергетичний фаховий коледж ЗНУ» – Віктор Черненко. Також у zoom-конференції взяли участь начальник відділу діловодства та архіву Вікторія Буличова, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів і заступник директора інженерного навчально-наукового інституту з виховної та профорієнтаційної роботи Роман Воляр.

Під час зустрічі учасники розглянули особливості процедури зимового й літнього випуску студентів коледжів, механізми профорієнтаційної роботи з цією категорією вступників до вишу. Зокрема, проректор Олександр Гура закцентував увагу присутніх на статистичні дані щодо кількості випускників коледжів і на необхідності активізації профорієнтаційної роботи них задля подальшого продовження їхнього навчання на різних факультетах ЗНУ. Також він наголосив на необхідності ліцензування нових спеціальностей у коледжах.

Про затверджені правила прийому вступників на 1 курс за скороченим терміном навчання та на 2 (3) курси розповіла начальник відділу діловодства та архіву Вікторія Буличова, яка відповідає за роботу відбіркової комісії на старші курси. Зокрема, вона звернула увагу присутніх на необхідність цього року випускникам коледжів і вступникам на старші курси та на 1 курс за скороченим терміном навчання оформлювати електронну заяву на вступ через особистий електронний кабінет вступника. Також вона відзначила, що офіційно відбіркова комісія на старші курси розпочинає роботу з 14 липня. Крім того, Вікторія Буличова нагадала про необхідний перелік документів для вступу, потрібні сертифікати ЗНО (дійсні від 2018 і наступних років) для вступу на бюджетні пропозиції, на гуманітарні та інженерні спеціальності. Вона пояснила нові зміни щодо вступу на різні спеціальності на 2 (3) курс за небюджетними пропозиціями. Доповідачка розглянула можливість вступити на 1 курс за скороченим терміном навчання на бюджетні місця, особливості вступу для пільгових категорій.

Про можливість зареєструватись випускникам коледжів через google-форму на сайті вишу для подальшого вступу розповіла Галина Микитів. Онлайн-реєстрацію випускники коледжів можуть пройти за цим покликанням: https://docs.google.com/forms/d/1YcrIKhWiFYQOX_-jRhW8uPri_PPFinl7ii6R6N5UUo8/edit

Також Галина Володимирівна нагадала про можливіст  для випускників коледжів підготуватись до складання ЗНО на 4-місячних підготовчих курсах вишу та про змогу для випускників коледжів долучитися до безкоштовних пробних тренінгів ЗНО від університету, які цього року проводитимуться за допомогою системи Moodle.

Учасники наради обговорили та узгодили можливі варіанти та механізми складання фахових вступних випробувань для випускників коледжів, особливості електронної реєстрації випускників коледжів через google-форму для подальшої профорієнтаційної роботи із ними щодо вступу до закладу вищої освіти. Крім того, у рамках наради Роман Воляр розповів про особливості та форми профорієнтаційної роботи зі студентами і випускниками на інженерних спеціальностях в інженерному навчально-науковому інституті ЗНУ.

Олена Переверзєва