Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, психологиня Олена Жуланова

15.01.2021 11:13 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба ЗНУ проєкт історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У черговому матеріалі йдеться про досвід професійного становлення й успіх випускниці ЗНУ Олени Жуланової, яка свого часу закінчила факультет журналістики вишу. Зокрема, вона розповіла про своє навчання, плани на майбутнє та дала цінні поради студентам, які допоможуть у подальшому кар’єрному розвитку.

Ось що говорить Олена про роки навчання в ЗНУ, етапи професійного становлення й плани на майбутнє:

- У 2012 році вступила до магістратуру Запорізького національного університету. Чому саме ЗНУ? Тому, що бачила в цьому перспективу для росту та розвитку подальшої творчої реалізації. З огляду на те, що в КПУ був радіонапрям і мені не вистачало навичок телевізійної майстерності, мені було дуже цікаво вивчати саме тележурналістику яку, до речі, викладала Ольга Вакало. Також згадую цікаві пари з міжнародної комунікації, які викладав Володимир Манакін. Навіть після завершення магістратури я не лише згадую про цей час, а й спілкуюся з деякими викладачами, які особливо запам’яталися. Після закінчення вишу деякий час працювала за фахом, і ми бачилися та працювали разом із деякими одногрупниками. Зараз я також іноді зустрічаюся та спілкуюся з ними, але у вирі сім’ї та роботи це трохи складніше.

Якби я знову була студенткою, то, мабуть, би пішла навчатися за іншим фахом. Звісно, це добре, що я гарно складаю слова в речення, речення в абзаци, абзаци в тексти. Але моє життя мені підказує, що я була б хорошим лікарем. Але я не жалкую про той час, що я приділила журналістській освіті, оскільки це досвід і в ньому багато потенціалів. Я отримала класних друзів, розширила свій кругозір та кайфую від того, що я вмію та навчилася. Рік тому я змінила професію. На разі працюю психологинею. Займаюся командною роботою. Знання з журналістики мені дуже допомагають у цьому, бо можу легко оперувати поняттями, змістами. Через те, що багато де пропрацювала саме за журналістською освітою, добре розумію, в який час є доречним те чи інше питання. Психологинею я хотіла стати задля того, аби допомагати людям простіше сприймати світ. Бо події, які весь час відбуваються, не додають морального спокою та ментального здоров’я.

Одним з моїх професійних пріоритетів є те, що я хочу зробити світ безпечнішим, щоб люди звернули увагу на тих, хто поруч. Не можу точно сказати, ким я бачу себе в майбутньому, бо це – життя, й може статися різне, але, однозначно, щасливою людиною. Студентам факультету ЗНУ хочу порадити: багато читайте, прислухайтесь до себе, шукайте потенціал у всьому, бо енергія з’являється, якщо є потенціал.

Анастасія Штефко