Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті іноземної філології стали відомі переможці конкурсу на кращий поетичний переклад творів іноземною мовою серед школярів

На факультеті іноземної філології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) підбили підсумки конкурсу на кращий поетичний переклад творів іноземною мовою.

Журі, до складу якого увійшли найкращі фахівці кафедри перекладу з англійської мови Запорізького національного університету, визначило переможців конкурсу. Перше місце в конкурсі перекладу поетичних творів з англійської мови поділили між собою учениця Запорізької гімназії № 31 Сніжана Зубенко (учитель – Марина Олександрівна Покрєпова), учениця Запорізької гімназії № 71 Олександра Грін (вчитель – Людмила Юріївна Московчук), учениця Запорізької гімназії № 31 Владислава Довжик (учитель– Оксана Вікторівна Колесник). Переможниці продемонстрували творчий підхід до перекладацького аналізу, глибину розкриття оригіналу та чітку презентацію своїх власних перекладів, які були відмічені відповідними номінаціями. До речі, Сніжана Зубенко також посіла 2 місце в конкурсі перекладу з французької мови.

Друге місце зайняли: учениця Академічного ліцею № 23 Аліна Ніколаєць (учитель – Ірина Володимирівна Савон) та учень Запорізької гімназії № 71 Богдан Сачук (учитель – Олена Іванівна Тимошенко) – за оригінальність представлених ідей; учениця Запорізького колегіуму № 98 Сніжана Семенова (учитель – Наталія Геннадіївна Калашник) – за точність перекладу і близькість до оригіналу.

Третє місце посіли учні Запорізької гімназії № 71 Олександра Драндарова (учитель – Валентина Миколаївна Бусько) й Артем Цикалов (учитель –Валентина Миколаївна Бусько) – за адекватність відтворення лексичних засобів у перекладі та розкриття культурно-специфичних особливостей перекладу. Також 3 місце зайняла учениця Академічного ліцею № 23 Альбіна Якименко (учитель – Юлія Володимирівна Грінчишина) – за вдумливий аналіз та проникнення у сутність оригіналу.

У конкурсі перекладу поетичних творів французькою мовою 1 місце посіла учениця Запорізької гімназії № 50 Марія Ленько (учитель – Вікторія Миколаївна Шенгер) за найкраще римоване втілення тональності оригінальних творів. Друге місце, як було вже зазначено вище, здобула учениця Запорізької гімназії № 31 Сніжана Зубенко (учитель – Лариса Володимирівна Мурашкіна) – за найкраще відтворення поетики та відчуття ритміки й рими.

Третє місце поділили учениця Запорізької гімназії № 50 Софія Яценко (учитель – Лілія Дмитрівна Чекмарьова) й учениця Запорізької гімназії № 50 Настя Карасьова (учитель – Вікторія Миколаївна Шенгер) за самобутнє сприйняття та творчий підхід до відтворення оригіналу.

Переможців відзначили Почесними грамотами Запорізького національного університету. Колектив факультету іноземної філології висловлює подяку всім учасникам конкурсу та їхнім вчителів за плідну співпрацю та чудові зразки поетичного перекладу.