Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра журналістики долучилася до формування національних рекомендацій із модернізації вищої освіти в рамках проєкту Еразмус+ КА2 DESTIN

Кафедра журналістики долучилася до формування національних рекомендацій із модернізації вищої освіти в рамках проєкту Еразмус+ КА2 DESTIN

Кафедра журналістики долучилася до формування національних рекомендацій із модернізації вищої освіти в рамках проєкту Еразмус+ КА2 DESTIN
18.01.2021 15:09 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики проєктна діяльність Еразмус+ КА2 DESTIN Національні рекомендації з модернізація освіти

Викладачі кафедри журналістики факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) надали пропозиції до Національних рекомендацій із модернізації журналістської освіти в Україні. Це стало черговим етапом реалізації міжнародного проєкту «Еразмус+» (напрямок КА2: розвиток потенціалу вищої освіти) «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм» (Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism / DESTIN). Відповідні рекомендації з бакалаврської та магістерської освітніх програм із журналістики надають усі десять українських вишів, що задіяні у цьому масштабному проєкті.

Рекомендації містять очікування освітян щодо змісту, розробки та впровадження освітніх програм, формування професійних компетентностей здобувачів, а також академічні цінності й стандарти. «Основним пріоритетом вважаємо не тільки надання практичних журналістських навичок, а й формування світоглядного розуміння місії журналістики як професії, що має відповідати стандартам і етичним нормам. Також ми усвідомлюємо важливість студентоцентричного навчання, що передбачає активну залученість студентства до перегляду програм, оцінювання якості викладання, обговорення  можливих змін тощо», – прокоментувала зміст рекомендацій координаторка проєкту від ЗНУ, доцентка кафедри журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова.

До пропозицій також включено можливості вишів запроваджувати дуальну освіту на програмах бакалаврату та магістратури, розширення академічної свободи студентів і викладачів, поліпшення інтернаціоналізації освіти, організацію «гостьових курсів» від провідних фахівців галузі.

Про процедуру формування пропозицій розповіла доцентка кафедри журналістики Юлія Любченко: «При розробці цих пропозицій ми звертали увагу на звіти від європейських партнерів, які проводили експертизу наших освітніх програм, поради від наших роботодавців, зауваження студентів, що надходили в результаті опитувань, і звісно, потенціал нашого факультету, який здатний реалізувати найамбітніші проєкти».

Пропозиції щодо модернізації журналістської освіти надали всі українські партнери. Протягом січня Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка сформує єдиний документ, який передасть до Міністерства освіти і науки України.  Також перелік рекомендацій буде схвалений Правлінням проєкту DESTIN. Очікується, що узгодження рекомендацій завершиться у червні 2021 року.

Нагадаємо, що «Еразмус+» КА2 DESTIN – це трирічний міжнародний проєкт-консорціум. Він об’єднав представників із 20 установ і закладів вищої освіти Європи та України задля розробки та впровадження в навчання нових стандартів журналістської освіти в Україні з урахуванням досвіду європейських країн.

 

 

 

Схожі новини