Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Онлайн-зустріч із представниками міжнародної компанії «QATestLab» влаштували для студентів математичного факультету

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) тривають важливі просвітницькі заходи, незважаючи на пандемічний період, адже організатори намагаються проводити їх дистанційно. Так, у виші відбулася онлайн-зустріч представників міжнародної компанії «QATestLab» зі студентами математичного факультету ЗНУ, котрі навчаються за освітніми програмами 122 «Програмна інженерія», 121 «Комп'ютерні науки» та 126 «Інформаційні системи та технології». Її організаторами стали вчені кафедри програмної інженерії математичного факультету ЗНУ та співробітники міжнародної компанії «QATestLab».

На зустрічі молоді розповіли, що одним із важливих показників формування готовності здобувачів вищої освіти-майбутніх фахівців за обраною спеціальністю є їхній взаємозв’язок не тільки з викладачами закладу вищої освіти, а й із потенційними роботодавцями. На заході були присутні декан математичного факультету, д.т.н., професор Гоменюк Сергій Іванович, завідувач кафедрою прикладної математики і механіки д.т.н., професор Грищак Віктор Захарович, завідувач кафедрою програмної інженерії к.ф-м.н., доцент Лісняк Андрій Олександрович і д.т.н, доцент кафедри програмної інженерії Чопоров Сергій Вікторович.

Доповідачами заходу були QA Engineer, рекрутери, представники тренінгового центру QATestLab. Молоді свої презентації підготували: Оксана Курмаш – керівник Тренінгового центру (м. Рівне); Анна Баранова – тестувальник програмного забезпечення (м. Суми); Каріна Кузьменко – рекрутер компанії (м. Суми). Під час заходу вони зауважили, що «QATestLab» – це міжнародна аутсорсингова компанія, яка надає послуги з тестування програмного забезпечення. На ринку вона працює більш ніж 12 років, має власний Тренінговий центр для навчання майбутніх і теперішніх співробітників. Після завершення курсів працевлаштовує без попереднього досвіду роботи. На сьогодні відкрито її 10 офісів у містах України.

Представники компанії «QATestLab» розповіли багато цікавого про професію «Тестувальник програмного забезпечення». Студентам розповіли про змогу пройти курси для опанування професії тестувальника, а майбутнім випускникам запропонували офіційне працевлаштування в компанії навіть без попереднього досвіду роботи.

Стейкхолдери розповіли студентам, що співпраця із ІТ-підприємством надає змогу здійснювати практичну підготовку здобувачів через організацію навчальних і виробничих практик, а також виконувати наукові і науково-практичні дослідження. Підбиваючи підсумки зустрічі, стейкхолдери надали пропозиції щодо можливості проходження дистанційної практики студентами вказаних спеціальностей.

Математичний факультет