Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ нагородили переможців конкурсу соціальних проєктів школи лідерів учнівського самоврядування

У ЗНУ нагородили переможців конкурсу соціальних проєктів школи лідерів учнівського самоврядування

У ЗНУ нагородили переможців конкурсу соціальних проєктів школи лідерів учнівського самоврядування
20.01.2021 13:18 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування Школа лідерів учнівського самоврядування конкурс соціальних проєктів нагородження

Дев’ятнадцятого січня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося урочисте нагородження студентів першого курсу й старшокласників м. Запоріжжя – випускників Школи лідерів учнівського самоврядування, яка минулого навчального року діяла на базі вишу. Захід проходив із дотриманням усіх карантинних обмежень і санітарно-гігієнічних вимог. Та попри протиепідемічні можливості представники ЗНУ подбали про те, щоб зустріч із ректором Миколою Фроловим, проректором з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександром Гурою та начальником відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галиною Микитів і вручення заслужених нагород перетворилося на свято для творчої, активної й амбіційної молоді.

Нагадаємо, що масштабний профорієнтаційний проєкт «Школа лідерів учнівського самоврядування», що провадиться співробітниками відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування під керівництвом Галини Микитів та за всебічної підтримки проректора Олександра Гури вже перетворився на добру традицію для нашого вишу. У її рамках проходили майстер-класи, тренінги, презентації, практичні завдання, квести, спрямовані на розвиток лідерських якостей запорізьких старшокласників. Однак минулого навчального року однак робота Школи буде пов’язана з проведенням конкурсу соціальних проєктів.

Від учасників Школи для участі в конкурсі приймалися проєкти, спрямовані на сталий розвиток міста й області за такими напрямками: Запорізький національний університет; освіта, наука, культура; промисловість; економіка та підприємництво; охорона здоров’я; спорт, туризм; житлово-комунальне господарство; раціональне природокористування; соціальні послуги; молодіжна політика, патріотизм, волонтерство, громадянська позиція.

У результаті у квітні 2020 році на сайті Запорізького національного університету відбувалось голосування за відеопрезентації фіналістів Конкурсу проєктних заявок учасників Школи лідерів учнівського самоврядування. До фіналу Конкурсу потрапили два проєкти-лідери.

За результатами голосування 6 397 осіб-учасників розподілили  місця між переможцями. Зокрема, 45,27% голосів отримав соціальний проєкт «Південний пляж для тебе», у якому розроблено екологічний та зручний для відпочинку дизайн Південного пляжу. Авторами цього проекту стали: Юлія Бондаренко (ЗЗОШ №103, 10 кл.), Андрій Христич (ЗЗОШ №103, 11 кл.), Анна Бартощук (ЗЗОШ №75, 10 кл.), Олександра Панченко (ЗПК ХНА, 1-Д курс) і Владислав Дмитренко (ЗЗОШ №84, 10 кл.).

Ознайомитися з поєктом можна за покликанням: https://www.znu.edu.ua/2020/slider/zayavka_pro__ktu_p__vdennij_plyazh.pdf

54,73% голосів отримав і переміг у конкурсі проєкт «Раніше було краще», який присвячено проблемі забруднення лісосмуги в Шевченківському районі (між вулицями Чарівна та Магістральна). Проект-переможець підготували учні гімназії №93: Андрій Тягунов (11 кл.), Родіон Воронов (11 кл.), Святослав Теряник (9 кл.), Євгеній Карпущенко (10 кл.). Ознайомитися з проєктом можна за покликанням:

https://www.znu.edu.ua/2020/slider/zayavka_pro__ktu_ran__she_bulo_krasche.pdf

Нагадуємо, що дані про переможців наведені станом на минулий навчальний рік. На сьогодні тодішні одинадцятикласники стали студентами ЗНУ. Зокрема, варто відзначити, що лідери обох команд – студенти Запорізького національного університету. Андрій Христич вступив на факультет іноземної філології, Андрій Тягунов став студентом факультету соціології та управління. Своїм вибором хлопці підтвердили, що талановита, активна й амбіційна молодь надає перевагу Запорізькому національному університету.

На жаль, через складну епідемічну ситуацію в країні, а також через необхідність дотримання цілого комплексу протиепідемічних заходів у закладах вищої освіти, нагородження команд-переможців відтермінували.

Та 19 січня 2021 року вони зустрілися із ректором ЗНУ Миколою Фроловим й отримали  почесні грамоти та подарунки – мерч із логотипом вищого навчального закладу. Також команда-переможець отримала грошову винагороду – 5 тис грн, а команда, яка посіла 2 місце – 3 тис грн. Заплановано, що ці кошти їхні учасники використають для реалізації своїх соціальних проєктів.

Під час зустрічі з переможцями Микола Олександрович наголосив на тому, що в Запорізькому національному університеті дбають про те, щоб абітурієнти могли ознайомитися з можливостями, які відкриває для них виш, ще під час навчання в школі й зробити усвідомлений вибір закладу вищої освіти для здобуття потрібних сучасним фахівцям актуальних знань й навичок. Він привітав учасників заходу з перемогою та побажав їм подальших успіхів у навчанні та громадській діяльності. Крім того, Микола Фролов зазначив, що коли поліпшиться епідемічна ситуація в країні та мине потреба в карантинних заходах, в університеті поновиться активне студентське життя, в якому беруть активну участь школярі міста й області. Він запросив присутніх у майбутньому активно долучатись до численних наукових, спортивних, культурно-масових заходів, які проводяться для студентів у ЗНУ.

Своєю чергою, Андрій Тягунов й Андрій Христич подякували керівництву вишу, організаторам Школи лідерів учнівського самоврядування, науково-педагогічним працівникам, задіяним у проведенні майстер-класів і тренінгів, кураторам їхніх соціальних проєктів. Вони зазначили, що заняття в Школі були не лише цікавими, але й дуже корисними й пізнавальними, надали їм багато потрібних знань і сприяли розвитку лідерських якостей. Із цими думками погодилися всі учасники Школи, які завітали на церемонію нагородження.

Галина Володимирівна подякувала переможцям за актину життєву позицію, небайдужість, творчий підхід й ініціативність. Крім того, вона зазначила, що буде рада бачити їх в новій Школі лідерів уже не як учасників, а як тренерів, котрі можуть поділитися зі школярами власним досвідом щодо участі в конкурсах проєктів.

До речі, зараз триває реєстрація на участь у Школі лідерів учнівського самоврядування-2021, заняття якої розпочнуться в лютому цього року. Усім охочим стати їх учасниками, зокрема приєднатися до конкурсу соціальних проєктів необхідно заповнити гугл-форму: https://docs.google.com/forms/d/1Do7wL0HlUiS2b2eFg4HoBHpZmdSgv4FxbB3uG722hDU/edit?ts=5ffdb600#responses

 

 

Схожі новини