Для представників ЗНУ стартувала ініціатива IoT Step by Step 2021 від Cisco Networking Academy Ukraine

Спільнота мережних академій Cisco та провідні університети України, серед яких – і Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) оголошують про початок щорічної ініціативи від IoT Step by Step 2021 «Інтернет речей крок за кроком». Дізнатися більше можна за покликанням: http://bit.ly/IoT_StepByStep2021 До участі запрошуються вчителі шкіл, ліцеїв, гімназій, викладачі професійно-технічних навчальних закладів, технікумів та коледжів, і, звичайно, учні та студенти цих освітніх установ.
Метою заходу є сприяння розвитку STEM-освіти в Україні; поширення серед школярів, учнів професійно-технічних навчальних закладів, студентів коледжів сучасних уявлень про Інтернет речі та кар’єрні можливості в напрямку ІоТ; створення передумов для збільшення кількості школярів для участі в Хакатонах та WorldSkills Junior; виховання в учнів здатності до інноваційної діяльності тощо.
Головою організаційного комітету заходу є інструктор мережних академій Cisco, доцент кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ Наталія Полякова. До оргкомітету увійшли: Cisco Networking Academy Ukraine; Запорізький національний університет; STEM-центр Сократ; Черкаський державний технічний університет; Національний університет «Львівська політехніка»; Державний університет «Житомирська політехніка»; Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»; Національний технічний університет «Дніпровська політехніка», Чернівецький національний університет; Донецький національний технічний університет.
Ініціатива проводиться за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» та передбачає 4 Кроки від аматора до інноватора в ІоТ.
Крок 1. Учні разом з вчителями вивчають online-курс «Вступ до Інтернету речей», який розрахований на 20 годин. Всі матеріали (як українська, так і англійська версії) схвалений МОН України для викладання в середній та старшій школі.
Більш детальну інформацію про курс можна отримати на сторінці: https://www.netacad.com/ru/courses/iot/introduction-iot
Реєстрація триватиме до 15 березня 2021 р.
Призи 1-го Кроку ініціативи:
Учням – сертифікати та майстер-класи на обладнанні в університетах. Навчальним закладам – сертифікати та постери з тематики ІоТ. Активним вчителям – призи та запрошення до участі в Кроці 2 ініціативи.
Увага! Можна взяти участь лише в Кроці 1!
Проведення Кроку 2 заплановано на квітень-червень 2021 р. та передбачає підготовку вчителів до викладання курсу «Основи ІоТ: Connecting Things» на обладнанні; акредитацію для викладання курсу учням; відкриття Академії Cisco в освітньому закладі.
Для учасників висуваються такі вимоги: взяти участь у Кроці 1 з 10-ма або більшою кількістю учнів; наявність відкритої Академію Cisco в навчальному закладі; вчитель планує вчити за цим курсом учнів.
Крок 3 має бути проведено з вересня по жовтень 2021 року. Він передбачає вивчення учнями курсу Мережної академії Cisco «Основи ІоТ: Connecting Things» на обладнанні.
На цьому етапі оргкомітет надає додаткові матеріали, методичну та технічну підтримки, а також консультації щодо закупівлі обладнання. Планується проведення майстер-класів для учнів в університетах (за попередньою домовленістю залежно від епідемічної ситуації).
Вимоги. Вчитель успішно завершив Крок 2 та акредитований як інструктор з курсу «Основи ІоТ: Connecting Things».
І, нарешті, Крок 4 – це навчальні ІоТ Хакатони в університетах-організаторах. Проведення планується на листопад - грудень 2021 року.
Крок 4: Учні разом із тренером візьмуть участь у ІоТ хакатонах в університетах (у випадку погіршення епідемічної ситуації може проводитись online). Заняття відбудуться впродовж 3 днів у робочий час. Участь візьмуть команди у складі 3-7 учнів та тренера. Тренер має можливість запросити консультантів із числа викладачів-предметників. Менторами стануть інструктори та студенти Академій Cisco оргкомітету, а до складу журі ввійдуть представники ІТ-компаній.
Отримати більш детальну інформацію стосовно ініціативи IoT Step by Step, а також зареєструватися для участі можна за адресою: http://bit.ly/IoT_StepByStep2021
Ініціативна група в Facebook:
https://www.facebook.com/groups/189936915573315/
Приєднуйтеся!
Інженерний навчально-науковий інститут