ukr

Координатори проєктів Еразмус+ напрямку Жана Моне взяли участь у вебінарі для переможців конкурсу 2020


Третього грудня на платформі Національного Еразмус+ Офісу в Україні відбувся вебінар «День переможців проєктів Еразмус+ Жан Моне: як успішно впроваджувати проєкт». Захід був орієнтований на виконавців проєктів Жан Моне: команди проєктів-переможців 2020 року, координаторів поточних проєктів, координаторів Еразмус+ у підрозділах міжнародних звʼязків закладів вищої освіти, їх бухгалтерів і фінансових менеджерів.

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) на зустрічі представляли доценти Олена Тупахіна (співкоординатор проєкту JMM EUVOLIA), Катерина Сіріньок-Долгарьова (координатор проєкту JMM EU-INDY), Наталія Венгерська (координатор проєкту JMM DIRUT) та Іва Павленко (координатор проєкту JMM TEMPUS).
Модераторкою заходу стала Світлана Шитікова, керівник Національного Еразмус+ Офісу в Україні. На початку зустрічі з вітальним словом до учасників звернувся пан Мартін Шрьодер, представник делегації Європейського Союзу в Україні, який привітав усіх переможців 2020 року і відзначив унікальність цьогорічного конкурсу, який був надзвичайно успішним для України – 38 проєктів із 360 виграли саме українські організації та ЗВО. Запорізькому національному університету теж є чим пишатися, оскільки серед переможців-2020 наш виш посів друге місце за кількістю проєктів (три), поступившись лише Сумському державному університету, який виборов сім грантів Еразмус+ Жан Моне. Загалом же за показником загальної кількості проєктів напрямку Жана Моне ЗНУ разом із Львівським національним університетом посідає третє місце в Україні – після СумДУ (11 проєктів) та ХНУ ім. Каразіна (9 проєктів).

Майже чотиригодинний вебінар був насичений важливою інформацією. Спершу учасників проконсультували Петро Крайнік, куратор напрямку Жана Моне від Національного Еразмус+ Офісу в Україні та Ірина Сікорська, керівник відділу міжнародних зв’язків Донецького державного університету управління, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE team), Голова Правління Української Асоціації Викладачів та Дослідників Європейської Інтеграції (APREI). Вони зупинилися на ключових моментах упровадження проєктів Жана Моне: вимогах грантової угоди, вимогах до візуалізації та поширення результатів проєктів. Ірина Сікорська звернула особливу увагу на важливість синергії між партнерськими проєктами європеїстів-жанмоністів, адже така співпраця сприяє ще більшому поширенню європейських студій в Україні.
У другій частині вебінару своїм досвідом поділилися досвідчені представники міжнародних відділів і координатори поточних проєктів Жана Моне. Костянтин Кириченко, заступник проректора з міжнародної діяльності Сумського державного університету, та Ніна Барикіна, головний бухгалтер Сумського державного університету, розповіли про особливості фінансового супроводу грантової діяльності в рамках проєктів Жана Моне, звернувши увагу на потребу виконання своїх зобов’язань щодо співфінансування, зазначеного у заявлених бюджетах.
Своїм досвідом з учасниками вебінару поділилася й досвідчена представниця ЗНУ, доцент Олена Тупахіна – учасниця й координаторка кількох проєктів TEMPUS, EMA2 та Erasmus+. Олена Володимирівна зосередила увагу учасників на важливості участі проєктних команд у промоційних заходах міжнародного рівня – зокрема, у Днях Еразмус+, які цього року відбулися і в ЗНУ. Корисною практикою в умовах пандемії, на думку доповідачки, стане створення версій модулів Жана Моне, адаптованих до дистанційного навчання.
Нагадаємо, що в Запорізькому національному університеті на разі реалізовується п’ять проєктів Еразмус+ напрямку Жана Моне (шостий проєкт JMM EUROPROC уже завершено) та два проєкти напрямку КА2 CBHE (Розбудова потенціалу вищої освіти) – DESTIN та MultiED.



23.01.2021 19:58:00