Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти втілили в життя креативний проєкт «Згадай звуки рідного ЗНУ»

Студенти втілили в життя креативний проєкт «Згадай звуки рідного ЗНУ»

25.01.2021 12:13 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University студентська рада проєкт дозвілля

Днями каналі студентської ради ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) на платформі Youtube завантажили 5 відеороликів про тематику студентського життя, як-от 10 годин лекції, коридорів корпусу, перекуси, написання конспекту за додатковий бал і копіювання курсової роботи. Тут в онлайн-режимі можна почути характерні звуки, які оточують студентів на парах, в коридорах корпусів.

Варто відзначити, що такі ролики користуються чималою популярністю на Youtube-платформі, бо їхньою головною перевагою є те, що їх не треба дивитись. Вони є гарним фоном, коли треба виконати важливі справи. Їхній сенс полягає в тому, аби не відволікати слухача, як це робить музика та серіали, але й не залишати його/її наодинці з тишею. Відео допомагають сконцентруватися та налаштуватися на роботу. Над створенням роликів працювали троє наших студентів: Ірина Ульченко, студентка факультету іноземної філології, Олександр Коломоєць, студент економічного факультету, та Ілля Горобцов, студент факультету соціології та управління.

Ми поставили Ірині, керівниці проєкту, декілька запитань, аби дізнатися подробиці.

- Як до вас прийшла ця ідея?

- Ідея була дуже несподівана й здавалась мені трохи безглуздою! Якщо коротко, то я побачила 10-годинний ролик в YouTube «звуки потяга», який був випущений у період локдауну, коли всім так кортіло подорожувати, але ж заборонено. Коли ми знову вийшли на дистанційку, то здавалось правильним втілити в «Звуках» те, за чим ми сумували). За кілька тижнів після цього були готові 5 тематичних роликів для тих, хто любить ЗНУ.

- Як проходив запис?

- Запис проходив досить смішно та легко! Справа в тому, що «Звуки» готували тільки 3 людей, тож у відео «10 годин коридору» ми намагались створити звуки 50 людей! Довго ходили сходами, уявляли, що нам хтось телефонує, вмикали якусь музику, розмовляли один з одним... Тут я дуже хочу подякувати хлопцям, оскільки з ними так легко було створити щось подібне.

- Чи будете ще випускати подібні відео?

- Хотілось би записати справжні звуки ЗНУ, зі студентами на парах та коридорах! А ще, нам надіслали безліч ідей, тож, можливо, «Звуки 2.0» будуть скоро у ваших навушниках та серцях.

Але історія створення «Звуків ЗНУ» від Олександра Коломойця дещо відрізняється.

- Одного разу ми, як завжди, проводили час утрьох, балакали на всілякі теми, веселились, реготали. Це було двадцять перше грудня, як зараз пам'ятаю. Та в один момент я помітив, що Іра замовкла, коли я говорив з Іллею безперестанку вже годин 10. Ми спитали в неї, що ж трапилось. Відповідь була наступна (кажу ж, як зараз пам'ятаю): «Гайз, я зрозуміла. Тільки що нібито опинилась на задній парті під час лекції, як це було до карантину. На задній парті, бо я чула тільки вас, своїх сусідів, які розмовляли про маячню. А викладача через це не чула». Ми замерли. Ці слова нас шокували, бо Іра ніколи ще так сильно не сумувала за університетом. І, швидше за все, її розуміють інші студенти. Тож ми вирішили їй допомогти.

- Чому саме такі звуки обрали?

- На нашу думку, ці звуки найточніше відображають проведений в університеті час. Лекції бувають такі ж «нелегкі», коридори такі ж метушні та спокійні, особливо коли стоїш у черзі до деканату. Та й взагалі, рекомендую все це прослухати і зрозуміти, згадати.

Ми дякуємо нашим студентам за їхню креативність і винахідливість, адже без них на карантині студентське життя б зовсім згасло. Ми бажаємо їм наснаги та вже з нетерпінням очікуємо нових ідей та проєктів.

А послухати всі ролики «Звуків ЗНУ» ви можете за цим покликанням на каналі студентської ради ЗНУ: https://youtube.com/playlist?list=PLiQUG-cs-m7BgSRms-UR7jBJxCHbNuE5j

Єлизавета Сорокіна,

студентка факультету іноземної філології