Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Тренер Школи Конфуція ЗНУ Ван Цзінчжоу провів відкриті онлайн-тренування

Тренер Школи Конфуція ЗНУ Ван Цзінчжоу провів відкриті онлайн-тренування

27.01.2021 12:40 Все Головні новини Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University Школа Конфуція онлайн-тренування ушу Бадуаньцзінь-цигун оздоровлення

Днями викладач Школи Конфуція, що діє на базі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), професор Ван Цзінчжоу провів онлайн-тренування на платформі Zoom, присвячене циклу вправ оздоровчої дихальної гімнастики Бадуаньцзінь-цигун. Серед 140 осіб, які змогли взяти участь у заняттях, – представники ЗНУ, Школи Конфуція, Запорізької обласної федерації ушу та інші.

Цей захід викликав неабиякий інтерес у широкого кола глядачів, а охочих приєднатися до першого такого заняття з фахівцем виявилося більше, ніж зміг вмістити обмежений формат конференції. Ідею  проведення оздоровчого тренінгу ініціювали представники адміністрації ЗНУ та Школи Конфуція – ректор Микола Фролов, директори Школи – Володимир Волков (від української сторони) та У Шихун (від китайської сторони) – разом із президентом Запорізької обласної федерації ушу Євгеном Шульгою та китайським фахівцем з ушу і цигун Ван Цзінчжоу. Вони діють у рамках тристороннього договору (ЗНУ – Аньхойський педагогічний університет (м. Уху, провінція Аньхой, Китай) – Запорізька обласна федерація ушу). Презентовані під час заняття методики, як виявилося, найкращим чином впливають на організм людини та здатні в період карантинних обмежень запобігти депресивним станам, підняти настрій та бадьорість духу. Так само вони корисні й для тих, хто перехворів нещодавно гострими респіраторними захворюваннями, або й навіть Covid-19, адже позитивно впливають на відновлювальні функції організму, й, зокрема, на дихальну систему.

Як розповіли представники Школи Конфуція, комплекс, представлений під час майстер-класу тренером Ван Цзінчжоу, відноситься до давньокитайських технік Даоінь і китайської медицини. Ця дихальна гімнастика доволі популярна в сучасному Китаї. Назва Бадуаньцзінь-цигун перекладається як «Вісім шматків парчі»: мається на увазі, що ті 8 вправ, які його складають, ретельно відібрані й відшліфовані часом і становлять разом «єдине полотно» – комплекс, що здатний оздоровити весь організм. Такі заняття часто можна побачити на території парків та скверів КНР, де збираються численні охочі потренуватися, збадьоритися чи порелаксувати. Особливої популярності масова оздоровча гімнастика набула після проведення Олімпійських ігор у КНР у 2008 році. На виробництвах і в офісах під час перерв працівники із задоволенням долучаються до 20-хвилинної виробничої гімнастики.

Наразі із технікою й особливостями Бадуаньцзінь-цигун змогли ознайомитися й запоріжани. Тренер під час занять продемонстрував рухи та розповів про специфіку їхнього правильного виконання. Адже тут усе чітко структуроване: під час рухів мають відповідно правильно відбуватися цикли скорочення та розслаблення м’язів, бо розтягування сприяють їхній еластичності. У людини, яка тренується за цією методикою, зміцнюється загальний стан здоров’я, покращується кровообіг та обмінні процеси, підвищується імунітет тощо. Особливо така гімнастика ефективна для профілактики захворювань або реабілітації людей із серцево-судинними та легеневими хворобами. А ще у тих, хто нею займається, – формується вміння концентруватися й розслаблятися, що доволі позитивно впливає на нервову систему, хребет, сухожилля тощо.

Практику онлайн-тренувань за системою Бадуаньцзінь-цигун із майстром Ван Цзінчжоу планують продовжити й надалі щосуботи. А ще, у представників Школи Конфуція багато інших ідей і планів щодо розширення можливостей та аудиторії таких занять, популяризації цієї оздоровчої гімнастики серед представників ЗНУ тощо. Так, навесні заняття будуть проводитися офлайн – на внутрішньому майданчику між навчальними корпусами №№ 2 та 6. Нагадаємо, що таке масове тренування на свіжому повітрі вже проводилося на початку поточного навчального року, у вересні. До нього із задоволенням приєдналася студентська молодь.

Окрім цього, є ідея підготувати інструкторів, які будуть керувати 20-хвилинними оздоровчими тренуваннями (виробнича гімнастика) під час обідньої перерви у колективах викладачів і співробітників університету.

Керівництво Школи Конфуція також уже розпочало підготовку до проведення вже традиційної Літньої школи для вихованців мовних курсів китайської мови та юних спортсменів Запорізької обласної федерації ушу. Під час заходу школярі будуть вдосконалювати свої знання з китайської мови і тренуватися із досвідченими майстрами ушу та цигун. Окрім цього, у рамках співпраці з Аньхойським педагогічним університетом та за участі китайських колег також у 2021 році планується провести майстер-класи та інші заходи для підвищення кваліфікації тренерів ЗОФУ і підготовки з їхнього числа суддів вищих категорій з ушу.

Олена Хлистун