Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося засідання Вченої ради

У ЗНУ відбулося засідання Вченої ради
28.01.2021 12:00 Все Головні новини Факультети ZNU Zaporizhzhia National University Вчена рада ЗНУ засідання коледжі наука бібліотека

Днями відбулося перше в цьому році засідання Вченої ради ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), яке після закінчення локдауну проходило офлайн. У рамках порядку денного цього дня головними питаннями, які обговорювали його учасники, стали підсумки наукової роботи в ЗНУ у 2020 році та завдання щодо підвищення її ефективності, модернізація роботи наукової бібліотеки та актуалізація діяльності відокремленого структурного підрозділу «Запорізький гідроенергетичний фаховий коледж ЗНУ».

Як завжди, важливими урочистими моментами зібрання стали вручення документів, що підтверджують визначні досягнення науково-педагогічних працівників університету, а також вирішення питання про присвоєння вчених звань. На початку засідання, роботою якого традиційно керував ректор ЗНУ, професор Микола Фролов, він звернув увагу присутніх на стан справ в університеті та основні досягнення, які має ЗВО, завдяки спільним напрацюванням й злагодженій роботі усього університетського колективу. Завдяки вдало проведеній улітку вступній кампанії, число здобувачів різних рівнів вищої освіти у ЗНУ зросло більш ніж на 3000 осіб, а також іншим показникам ефективності діяльності університету, яка наразі визнана на рівні МОН України, обсяги державного фінансування відповідно до нової системи формульного розподілу коштів суттєво збільшено порівняно із минулим роком.

Викладачі, співробітники університету вчасно й у повному обсязі отримують зарплати, премії та заохочення за досягнення тощо, студенти – стипендіальні виплати. Разом із керівництвом університетської профспілки був розроблений механізм і здійснюються виплати тим працівникам, хто захворів на коронавірус, а також – компенсації на медичне страхування тощо. Відбувається підготовка до продовження ремонтних робіт та модернізації університетських приміщень, зокрема, інженерного навчально-наукового інституту, триває створення одного з найкращих в Україні коворкінг-центрів на базі ЗНУ. Отже, університет інтенсивно розвивається, його творчий академічний колектив з оптимізмом дивиться в майбутнє, пишається своїми досягненнями і має багато планів на майбутнє.

На підтвердження сказаного Микола Олександрович також радо вручив документи, які є свідоцтвом визнання наукової діяльності представників ЗНУ. Диплом доктора технічних наук здобув доцент кафедри електротехніки та енергоефективності ІННІ Віктор Коваленко, який успішно захистив дисертацію за спеціальністю «Перетворювання відновлювальних видів енергії». Окрім цього, Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір комп’ютерна програма «Об’єктно-орієнтована бібліотека класів, що реалізують інтерпретацію складних арифметичних виразів “PARSER”» («PARSER») отримав авторський колектив у складі науковців математичного факультету: Сергій Чопоров, Сергій Гоменюк, Марія Ігнатченко, Михайло Клименко, Ольга Головань. Ще одне Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір комп’ютерна програма «Шаблонно об’єктно-орієнтована бібліотека класів, що реалізують побудову локальних матриць жорсткості, маси та демпфування скінченного елементу “FE”» («FE»), вручили авторам Андрію Лісняку, Сергію Гребенюку, Оксані Спиці, Олексію Кудіну, Олександру Олійнику. Відповідне Свідоцтво отримала й комп’ютерна програма «Розрахунок деформування підресореної діафрагми вулканізаційного обладнання “Diafr”» («Diafr»), розробником якої виступає математик Сергій Левчук

Одним із провідних моментів засідання Вченої ради став звіт проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука про підсумки наукової роботи в ЗНУ у 2020 році та завдання щодо підвищення її ефективності.

Неменший інтерес учасників заходу викликала доповідь директорки Наукової бібліотеки ЗНУ Ніни Чалої про модернізацію роботи цього структурного підрозділу. Передусім, це стосується формування електронного контенту й переходу діяльності бібліотеки на систему штрих-кодів, що дозволить мінімізувати паперову роботу.

У рамках модернізації діяльності бібліотеки створили Інституційний репозитарій, який наразі налічує 4300 документів (порівняно з минулим роком, на 1 січня 2020 р. – 836 позицій). За минулий рік фахівці бібліотеки здійснили підготовку та активацію ідентифікаторів цифрових об’єктів DOI – 40 випусків (697 DOI). Із 2021 року цю роботу проводить на підставі Договору ВД «Гельветика». Завдяки використанню сервісу Unicheck було здійснено перевірку близько 90 тис сторінок магістерських кваліфікаційних робіт тощо.

Відбулася технічна та програмна модернізація електронного каталогу. У період карантину діє відкритий дистанційний доступ до ресурсів бібліотеки для користувачів, здійснюється електронна доставка замовлених документів (на е-mail). Доступ до повного обсягу електронного каталогу в режимі online можна отримати через вебсторінку: http://library.znu.edu.ua/8080/library/DocSearchForm

або завантаживши мобільний додаток LibClient за покликанням: http://library.znu.edu.ua/8080/library/LibClient.apk

За 2020 рік відбулося суттєве зростання обсягу ресурсу електронної бібліотеки, що активно поповнюється електронними книгами, навчально-методичною літературою, що забезпечує освітні програми ЗНУ, серед іншого, тут представлені видання іноземними мовами (за 2020 рік – 460 нових назв навчальних, довідкових видань англійською мовою видавництв Springer Nature, De Gruyter, Elsevier), електронні версії наукових фахових видань, публікації науково-педагогічних працівників ЗНУ в журналах, які індексуються в міжнародних наукометричних базах. Докладно доповідачка представила присутнім забезпечення наукових напрямів, можливості відкритого за кошти держбюджету доступу до наукометричних баз Web of Science та Scopus, ScienceDirekt тощо.

Фахівці бібліотеки також здійснюють постійний моніторинг публікацій про ЗНУ, які є свідоцтвом невпинного розвитку, зростання університету, популяризують його визначні досягнення. Із даними матеріалами охочі можуть ознайомитися на сторінці у соцмережі Фейсбук:

https://www.facebook.com/libraryZNU

Йшлося також про роботу бібліотекарів, які забезпечують модернізацію діяльності підрозділу, зокрема автоматичну ідентифікацію, що відбуватиметься через перехід на маркування штрих-кодами усіх документів бібліотечного фонду, у тому числі читацьких квитків. Для здійснення пілотного проєкту, який вже стартував і має забезпечити новий рівень обслуговування користувачів, використовуватиметься програмна система «УФД/Бібліотека» та 2 сканери штрихкодів, які незабаром планують закупити.

Учасники наукового зібрання активно підтримали такі прогресивні зміни, затвердивши відповідний проєкт рішення. Наразі важливим моментом, який дозволить читачам максимально ефективно використовувати ресурси бібліотеки, є робота, яку мають активізувати на факультетах, із залучення науково-педагогічних працівників, аспірантів, студентів до інформаційної і тренінгової роботи з використання наукометричних баз Web of Science, Scopus, повнотекстових баз ScienceDirect, SprigerLink.

Надалі про ефективність діяльності Запорізький гідроенергетичний фаховий коледж ЗНУ звітував його директор Віктор Черненко. Він згадав про етапи становлення цього потужного освітнього закладу, розповів про його викладацький колектив, представив кількісні та якісні показники щодо діяльності коледжу, акредитації освітніх програм тощо. Було також відзначено, що в 2020 році коледж випустив майже 180 молодих фахівців з актуальних спеціальностей. Серед них переважна кількість уже визначилися із подальшим професійним становленням: 55 працевлаштовані, а ще 90 – продовжили навчання в ЗВО. Цього року планується здійснити випуск близько 200 осіб.

Наразі йдеться про їхнє подальше навчання, розвиток профорієнтаційної роботи серед випускників цього року, завдяки чому молодь матиме можливість продовжити здобувати вищу освіту на факультетах ЗНУ та ІННІ ЗНУ. До цієї роботи планують долучитися представники відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування на чолі із Галиною Микитів, а також викладачі факультетів.

Окрім цього, присутні обговорили результати перевірки ефективності діяльності Запорізького гідроенергетичного фахового коледжу ЗНУ комісією, яку очолила директор Економіко-правничого фахового коледжу Олена Грибанова. Вона надала висновки комісії та наголосила на необхідності модернізації освітньої діяльності цього структурного підрозділу. У проєкті рішення були затверджені відповідні пункти, серед яких: необхідність привести у відповідність до вимог професійних стандартів фахової передвищої освіти навчально-методичне забезпечення освітнього процесу; впровадження електронної системи управління освітнім процесом «Деканат»; розширення бази електронних ресурсів для забезпечення дистанційного навчання студентів, зокрема за рахунок використання СЕЗН Moodle ZNU. Були обговорені й інші організаційні моменти та необхідність оновлення матеріально-технічної бази коледжу.

Підбиваючи підсумки обговорення цієї доповіді, ректор Микола Фролов наголосив: «Керівництво університету постійно підтримує і надалі підтримуватиме усебічний розвиток коледжів, які входять до складу ЗНУ».

Під час засідання таємним голосуванням членів Вченої ради також були вирішені кадрові питання про присвоєння вченого звання: професора по кафедрі дошкільної та початкової освіти Ларисі Сущенко; доцента по кафедрі туризму та готельно-ресторанної справи Олені Конох; доцента по кафедрі підприємництва, менеджменту організацій та логістики Тетяні Павлюк; доцента по кафедрі кримінального права та правосуддя Катерині Плутицькій.

Насамкінець засідання вирішили питання щодо затвердження освітньо-професійних програм за спеціальностями для здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра і магістра, низки положень, що стосуються роботи приймальної комісії, відбіркової комісії коледжів на 2021 рік. Затвердили також ліміт стипендіатів для призначення академічних стипендій здобувачів освітнього ступеня бакалавра і магістра, кандидатури студентів ЗНУ на отримання стипендій Президента України, Кабінету Міністрів України, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної ради. А також вирішили інші питання щодо подальшої діяльності ЗНУ.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини